Trwa ładowanie...

Wrocław. Wyniki rekrutacji do przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca

W piątek od godziny 14.00 na stronie przedszkola, w systemie lub bezpośrednio w przedszkolu będzie można sprawdzić wyniki kwalifikacji dzieci po I etapie rekrutacji. Na nieco ponad 6 tys. zgłoszeń do przedszkoli we Wrocławiu dostało się ponad 5 tys. dzieci, w tym blisko 70 proc. do placówek pierwszego wyboru. W systemie nadal dostępnych jest ponad 1700 miejsc.

Share
Wrocław. Wyniki rekrutacji do przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca
Wrocław. Wyniki rekrutacji do przedszkoli. Są jeszcze wolne miejscaŹródło: Materiały prasowe
dhkvalw

W tym roku po raz pierwszy uruchomiono możliwość zatwierdzania wniosku rekrutacyjnego profilem zaufany. - Rozwiązanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem. W ten sposób potwierdzono 70 proc. wniosków, dzięki czemu znacznie ograniczyliśmy bezpośrednie wizyty rodziców i opiekunów w placówkach. To szczególnie ważne w czasie trwającej jeszcze epidemii koronawirusa - mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Wrocław. Największym zainteresowaniem cieszyły się przedszkola:

a) Przedszkole Wrocławskie Skauty IV, przy ul. Radkowskiej - grupa 3-latków - 319 podań

dhkvalw

b) Przedszkole nr 56, przy ul. Wałbrzyskiej - grupa 3-latków - 264 podań

c) Przedszkole nr 71, przy ul. Kiełczowskej - grupa 3-latków - 234 podań

Co dalej?

Jeśli rodzice nie będą chcieli skorzystać z przedszkola, do którego zakwalifikowało się dziecko mogą w ciągu dwóch dni złożyć rezygnację. Można to zrobić w przedszkolu do 27 kwietnia do godz. 15.00.

Wrzawa po artykule WP o locie z Andrzejem Dudą. Tomasz Siemoniak: powinny polecieć głowy

Ostateczne wyniki I etapu rekrutacji zostaną ogłoszone 30 kwietnia po godzinie 14.00.

dhkvalw

Wrocław. Wyniki rekrutacji do przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca

Po I etapie rekrutacji do przedszkoli dostało się ponad 5 tys dzieci na 6 tys. podań. Na pozostałe dzieci czeka jeszcze 1778 miejsc, na które w maju Departament Edukacji będzie mógł kierować dzieci, które nie dostały się do przedszkola w I etapie.

- W takim przypadku rodzice otrzymają pismo ze wskazanym miejscem w przedszkolu. System będzie wybierał przedszkola znajdujące się w pobliskiej lokalizacji tych placówek, które zostały wybrane w procesie rekrutacyjnym. Przydzielając kandydatów weźmie pod uwagę liczbę punktów z I etapu rekrutacji. Chętni do skorzystania z tej propozycji będą musieli potwierdzić wolę zapisu do wskazanego przedszkola w terminie do 7 czerwca - bezpośrednio w przedszkolu - wyjaśnia Marcin Miedziński

Pozostali, którzy nie dostali się do wymarzonego przedszkola będą mogli wziąć udział w II etapie rekrutacyjnym (uzupełniającym), który będzie przebiegał na tych samych zasadach co etap I. Składanie wniosków rozpocznie się 14 czerwca o godz. 8.00 i potrwa do 16 czerwca do godz. 15.00. Dokumenty od pracodawcy wystawione na potrzeby I etapu rekrutacji będzie można wykorzystać w trakcie II etapu procesu rekrutacyjnego.

- Wsłuchując się w głosy i sugestie mieszkańców systematycznie dokonujemy zmian w elektronicznym systemie rekrutacji. Pierwsze z nich będzie można zaobserwować w rekrutacji uzupełniającej. Dodatkowo zapraszamy wszystkich rodziców kandydatów, którzy chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na temat procesu rekrutacji do wypełnienia ankiety - zachęca Marcin Miedziński.

dhkvalw

Bezpośredni link do elektronicznego formularza ankiety będzie znajdował się na koncie kandydata biorącego udział w rekrutacji. Ankietę można wypełniać do 3 maja 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhkvalw

Podziel się opinią

Share
dhkvalw
dhkvalw