Trwa ładowanie...
d4eq2i3

Wrocław: Wymiana zwrotnicy – utrudnienia MPK

Od czwartku w centrum Wrocławia prowadzone będą prace przy wymianie zwrotnicy. Pasażerowie MPK muszą przygotować się na nowe utrudnienia i zmiany w komunikacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od czwartku rusza wymiana zwrotnicy przy ulicy Teatralnej, naprzeciwko Wzgórza Partyzantów. MPK wprowadza objazdy. (google maps)
d4eq2i3

Nowe utrudnienia MPK

Od czwartku pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianami w centrum Wrocławia. Powodem jest wymiana zwrotnicy tramwajowej u zbiegu ulic Teatralnej i Piotra Skargi. Prace ruszają w czwartek, 26 marca i potrwają aż do niedzieli. W związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziło objazdy dla tramwajów numer 6 i 17, to jedne z najbardziej popularnych linii, więc zmiany w ich kursowaniu mogą spowodować zamieszanie.

Od czwartku z powodu wymiany zwrotnicy tramwajowej MPK Wrocław wprowadza następujące objazdy:

d4eq2i3
  • Tramwaje numer 17, kierujące się od ulicy Powstańców Śląskich pojadą objazdem w obu kierunkach przez ulice Piłsudskiego i Kołłątaja, aż do ulicy Piotra Skargi. Tramwaje linii 17 nie będą zatrzymywać się na przystankach: Renoma, Opera, Park Staromiejski.
  • Tramwaje numer 6, jadące z pętli Kowale w stronę pętli Krzyki pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez ulice Piotra Skargi, Kołłątaja, Piłsudskiego i Powstańców Śląskich. Tramwaje linii 6 nie będą zatrzymywać się na przystankach: Park Staromiejski i Opera.

Warto również pamiętać, że zgodnie z nową strategią MPK, związaną z wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa, kierowcy i motorniczy będą wpuszczać ściśle określoną liczbę pasażerów. Maksymalna liczba osób, mogących podróżować jednocześnie w pojazdach MPK powinna być równa połowie miejsc siedzących. Procedura ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zapewnić pasażerom maksymalną ochronę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eq2i3

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Podziel się opinią

Share

d4eq2i3

d4eq2i3
d4eq2i3