Trwa ładowanie...

Wrocław. Wybory na stadionie Śląska. Rektora poznamy na trybunach

Ważna i dostojna chwila w dziejach Uniwersytetu Wrocławskiego. I niemal sportowe emocje. Na poniedziałek 25 maja wyznaczone zostały wybory rektora. O tym, który z czterech kandydatów nim zostanie, zadecyduje około 230 elektorów, którzy zasiądą na trybunie A Stadionu Wrocław.

Share
Wrocław. Wybory na stadionie Śląska. Rektora poznamy na trybunachŹródło: Materiały prasowe
d60cwiy

Aby zachować zasady wynikające z trwającej epidemii, uczelnia zadecydowała o wynajęciu takiej przestrzeni. - Mamy 220-230 elektorów, ale trzeba też uwzględnić obecność osób z obsługi technicznej. Aby posadzić wszystkich w jednym miejscu, aby wydarzenie przebiegało sprawnie i bezpiecznie, i aby warunki były odpowiednie, trzeba było przenieść uroczystość - tłumaczy Ryszard Balicki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Wrocławskiego.

Koronawirus. Wrocław. Wybory rektora UWr

Zatem nie tradycyjnie, jak przez setki lat w Auli Leopoldyńskiej, lecz na trybunach Stadionu Wrocław (na którym na co dzień grają piłkarze Śląska Wrocław) zasiądzie szacowne Kolegium Elektorów, zachowując stosowne odstępy.

- Elektorzy będą rozsadzeni co 15-20 miejsc - wyjaśnia Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

d60cwiy

I opowiada, jak przebiegać będą te ważne w życiu akademickim chwile: - Elektorzy będą podzieleni na cztery grupy. Wchodzić będą czterema wejściami na stadion, który otwarty będzie na godzinę przed wyborami. Każda grupa ma inne miejsce poboru pakietów wyborczych. Podwójną klatką uczestnicy dostaną się na I piętro, do Klubu Biznesowego, w którym mieści się zazwyczaj 1500 osób. Stąd, każda grupa innym wyjściem, wydostaną się na trybunę.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus. Wrocław. Bezpieczne wybory możliwe

Kandydaci na rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, jak wyjaśnia Kacper Cecota, będą przemawiać z tarasu przy Klubie Biznesowym. Oglądać ich będzie można na obu telebimach. - Jeszcze nie wiadomo, jak odbywać się będzie wrzucanie głosów. Czy urna będzie mobilna, czy stacjonarna. Zapewne najbezpieczniej będzie, jak ktoś z urną podejdzie do każdego z elektorów - mówi rzecznik stadionu.

Cała procedura będzie prowadzona bez pośpiechu, bez bliskich spotkań uczestników, z zastosowaniem wszystkich koniecznych środków ochrony, a więc maseczek i płynów dezynfekujących.

d60cwiy

Pierwotnie wybory rektora UWr miały zostać przeprowadzone 20 marca 2020 roku. Epidemia sprawiła, że trzeba było odwołać wydarzenie. Na rektorski fotel kandydują Karol Kiczka, Bogusław Pawłowski, Leszek Pułka i Przemysław Wiszewski. Dotychczasowy rektor profesor Adam Jezierski, który pełnił tę funkcję od 2016 roku, nie może ponownie startować w wyborach, ponieważ ma więcej niż 67 lat.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d60cwiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d60cwiy
d60cwiy