Trwa ładowanie...
d1q1awf

Wrocław: Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 – jak zgłosić projekt?

Od 14 stycznia Wrocławianie mogą zgłaszać swoje projekty zmian w stolicy Dolnego Śląska. Wrocławski Budżet Obywatelski działa od 2013 roku. W tym roku wartość projektów WBO to 25 milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył nabór projektów do WBO 2020. Projekty można zgłaszać do 11 lutego.
Ruszył nabór projektów do WBO 2020. Projekty można zgłaszać do 11 lutego. (iStock.com)
d1q1awf

Wrocławski Budżet Obywatelski 2020

W ramach WBO 2020 każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić dowolny projekt, który będzie służył wszystkim i polepszy jakość życia w mieście. Wartość projektów WBO wygospodarowana na 2020 rok to 25 milionów złotych, 16 milionów złotych dotyczyć będzie projektów ponadosiedlowych, a pozostałe 9 milionów złotych będzie przeznaczone na realizację projektów osiedlowych. O charakterze projektu decyduje Lider, przez wskazanie jego zasięgu oddziaływania. Co ważne nie jest wymagane zameldowanie we Wrocławiu, a każda osoba może zgłosić dowolną ilość projektów. Termin zgłaszania projektów upływa 11 lutego.

WBO 2020 – zasady zgłaszania projektu

Zasady zgłaszania projektu do WBO są proste. Mieszkaniec, który zgłasza projekt do Budżetu Obywatelskiego we Wrocławiu jest automatycznie jego Liderem. Projekty przekazywane są w ramach formularza, udostępnionego na stronie internetowej: wroclaw.pl/wbo – istnieje możliwość złożenia go w wersji papierowej lub elektronicznej. Lider musi też pamiętać o załączeniu skanu listy podpisów minimum 2 mieszkańców, którzy popierają projekt, jednym z nich może być podpis Lidera.

d1q1awf

Złożone projekty będą podlegać ocenie, wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej. Cały proces odbywa się w ramach konsultacji projektów z liderami i mieszkańcami. Liderzy mają wtedy możliwość nanoszenia zmian lub całkowitego wycofania projektu. Następnie odbędzie się głosowanie mieszkańców, w którym wezmą udział wyłącznie projekty, które przeszły weryfikację i otrzymały pozytywną ocenę. Zagłosować może każdy mieszkaniec Wrocławia (bez względu na wiek, czy zameldowanie) - na jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Projekt zostanie wybrany jeśli uzyska minimum 100 ważnych głosów.

WBO 2020 – spotkania informacyjne

Wrocławianie zainteresowani Wrocławskim Budżetem Obywatelskim 2020 mogą uzyskać więcej informacji w trakcie specjalnych spotkań. Na zebraniach wyjaśniane będą zasady naboru, weryfikacji pomysłów i głosowania. Terminy i miejsca spotkań:

  • 14 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w CK Zamek (pl. Świętojański 1),
  • 16 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w BarBarze (ul. Świdnicka 8B),
  • 22 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65),
  • 28 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w Czasoprzestrzeni (ul. Tramwajowa 1/3),
  • 30 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w Ośrodku Postaw Twórczych (ul. Działkowa 15),
  • 3 lutego - godz. 18:00, spotkanie w CK Fama (ul. Krzywoustego 286).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q1awf

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

d1q1awf

Podziel się opinią

Share
d1q1awf
d1q1awf