Trwa ładowanie...
d3l8di7

Wrocław. We wrześniu zacznie działać filia uniwersytetu w Coventry. Na początek przyjmie 160 studentów

We wrześniu nowa filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów, z zastrzeżeniem zniesienia przez polski rząd restrykcji związanych z COVID-19. Jest to pierwszy przypadek, by w Polsce uruchomiono filię zagranicznego uniwersytetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. We wrześniu zacznie działać filia uniwersytetu w Coventry. Na początek przyjmie 160 studentów
Wrocław. We wrześniu zacznie działać filia uniwersytetu w Coventry. Na początek przyjmie 160 studentów (Materiały prasowe)
d3l8di7

Mimo pandemii koronawirusa, wykonawcy realizują prace na rzecz uniwersytetu, a personel zatrudniony na miejscu przestrzega wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Testy odbioru oraz oddanie budynku zaplanowano na lato.

Wrocławski kampus zajmuje dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez Skanska. W okolicy znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych, jak również mnóstwo kawiarni, restauracji, banków, aptek oraz innych usług.

Wrocław. We wrześniu ruszy filia Uniwersytetu Coventry

Uniwersytet Coventry we Wrocławiu rozpoczął proces rekrutacji na studia licencjackie na wydziałach: Technologii cyfrowej, Zarządzania & Przywództwa w biznesie, Zarządzania w lotnictwie, a także Cyberbezpieczeństwa.

d3l8di7

ZOBACZ WIDEO: Biura podróży kuszą Polaków. Sprzedają przyszłoroczne wakacje

Filia oferuje kilka naborów w ciągu roku akademickiego, aby w ten sposób uczynić proces edukacji jak najbardziej dostępnym. Rok akademicki podzielony jest na kursy oferowane w blokach przeznaczonych zarówno dla studentów studiów dziennych, jak i zaocznych. Można je rozpocząć w różnych terminach, tj. we wrześniu, listopadzie, styczniu, lutym, kwietniu i w czerwcu.

- Otwarcie wrocławskiej filii Uniwersytet Coventry przebiega zgodnie z planem i odbędzie we wrześniu tego roku. Cieszę się, że nasi wykonawcy kontynuują prace zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, aby przygotować kampus na przyjęcie pierwszych studentów - mówi John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz Dyrektor Generalny Grupy Uniwersytetu Coventry.

d3l8di7

- Oferujemy szereg ciekawych kierunków studiów, na których nauczanie jest prowadzone w elastyczny i przyjazny sposób z uwzględnieniem potrzeb studentów. Naszym celem jest oferowanie studentom nauczania z myślą o ich przyszłej karierze zawodowej, tj. przekazywanie tradycyjnie akademickiej wiedzy przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju kariery zawodowej - dodaje prof. Dishman.

W pierwszym roku działalności kampus we Wrocławiu przyjmie ok. 160 studentów, a ambitne plany uczelni na przyszłość mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków. Informacje na temat rekrutacji i oferowanych kierunków studiów dostępne są na stronie internetowej uniwersytetu.

Czytaj także: Dzień Dziecka 2020. We Wrocławiu nie zabraknie atrakcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3l8di7

Podziel się opinią

Share

d3l8di7

d3l8di7