Trwa ładowanie...

Wrocław. W szpitalach brakuje krwi. RCKiK apeluje o pomoc

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu pilnie potrzebuje krwi. Szczególnie brakuje kilku grup. Chodzi o A Rh+, O Rh-, A Rh-, B Rh-, lecz mile widziany są wszyscy dawcy.

Wrocław. W szpitalach brakuje krwi. RCKiK apeluje o pomocŹródło: Pexels
db8domt

Okres wakacyjny to trudny moment. Z powodu wyjazdów do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu przychodzi mniej krwiodawców niż zazwyczaj. Dlatego też centrum organizuje wyjazdowe akcje, dzięki którym możemy oddać cenny płyc w samym centrum Wrocławia.

Wszystko po to, by zachęcić mieszkańców do dzielenia się krwią. Każdy krwiodawca otrzyma zestaw słodyczy oraz wyjątkowo także maskotkę - krasnala Honorka. Osoby gotowe oddać krew, będą to mogły zrobić w tym miesiącu w specjalnym autobusie.

Wrocław. W szpitalach brakuje krwi. RCKiK apeluje o pomoc

Krwiobus podstawiany będzie w następujących lokalizacjach:

  • 23 lipca (czwartek) przy Centrum Handlowym Magnolia w godz. 12.00-16.00
  • 24 lipca (piątek) przy ul. Oławskiej w godz. 12.00-16.00

ZOBACZ WIDEO: Plaga komarów nad Polską. One są najlepszą bronią na owady

Krew jest potrzebna wielu pacjentom. Przydaje się głównie do przeprowadzenia operacji. - Jeden krwiodawca oddając krew pełną ratuje trzy życia. Z krwi pełnej powstają krwinki czerwone, płytki krwi, osocze. W czasach pandemii ważne jest leczenie pacjentów ciężko chorych, dlatego serdecznie apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc - apeluje dr n. med. Małgorzata Szymczyk-Nużka, dyrektor ds. medycznych RCKiK we Wrocławiu.

db8domt

Oddanie krwi może także pomóc chorym, na COVID-19. Osocze osób, które przeszły chorobę zawiera cenne przeciwciała i może być wykorzystywane w leczeniu koronawirusa. Dlatego RCKiK apeluje też do osób, które zostały uznane za ozdrowieńców z COVID-19, by dzieliły się swoim osoczem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

db8domt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db8domt