Trwa ładowanie...

Wrocław. Uniwersytet Wrocławski szuka ludzi dobrej woli. Potrzebna pomoc dla niepełnosprawnych studentów

Zadania nie są trudne, a poczucie satysfakcji - ogromne. Na dodatek jest to sposób na dorobienie kilkuset złotych do studenckiego życia. Uniwersytet Wrocławski poszukuje osób chętnych do pomocy niepełnosprawnym studentom podczas zajęć na uczelni.

Wrocław. Uniwersytet Wrocławski szuka ludzi dobrej woli. Potrzebna pomoc dla niepełnosprawnych studentówWrocław. Uniwersytet Wrocławski szuka ludzi dobrej woli. Potrzebna pomoc dla niepełnosprawnych studentówŹródło: Facebook.com
d3fbltx
d3fbltx

Niepełnosprawni studenci często zmagają się z wyzwaniami, którym ciężko sprostać bez pomocy drugiej osoby. Uniwersytet Wrocławski poszukuję chętnych do pomocy asystentów. W poprzednim roku akademickim ze wsparcia korzystało około 15 osób.

Wrocław. Uniwersytet Wrocławski szuka ludzi dobrej woli. Potrzebna pomoc dla niepełnosprawnych studentów

Asystenci są formalnie zatrudnieni przez uczelnię na umowę zlecenie. To ciekawy sposób, aby pomóc i dorobić sobie jednocześnie. Zarobić można nawet kilkaset złotych w miesiącu. Ilość godzin pracy zależy od potrzeb podopiecznego.

Aby zostać asystentem osoby niepełnosprawnej należy przejść szkolenie prowadzone przez instytucje społecznego przygotowujące do takiej roli. Optymalnie, gdy pomocnik pochodzi z tej samej grupy co jego podopieczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musi rezygnować z części swoich zajęć.

Koronawirus. Dariusz Piontkowski broni swoich decyzji ws. szkół

- O tym, w czym pomocni są asystenci, zależy od potrzeb podopiecznego i rodzaju niepełnosprawności. Zadania związane z opieką nad studentem z niepełnosprawnością można podzielić między dwie osoby. To ułatwia organizację takiej współpracy - mówi dr Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Wrocławskiego.

d3fbltx

Do zadań asystenta należy m.in. pomoc w poruszaniu się między miejscami wykładów, przygotowania notatek, załatwienie formalności w dziekanacie. W zakres obowiązków wchodzą jedynie zadania dotyczące kształcenia. Asystenci dydaktyczni nie robią zakupów i nie wożą do lekarza.

- Do 15 października czekamy na zgłoszenia studentów z niepełnosprawnościami, jak i na deklaracje osób, które chcą zostać asystentami – informuje rzeczniczka UWr.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fbltx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fbltx