Trwa ładowanie...
dpzk2p3

Wrocław: Ulica Szczytnicka zamieni się w plan serialowy - utrudnienia w ruchu

Wrocławskie scenerie posłużą kolejnej ekipie filmowej. Tym razem zdjęcia będą realizowane na ulicy Szczytnickiej. Filmowcy nakręcą we Wrocławiu sceny do serialu "Erynie", opartego na powieści Marka Krajewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekipa filmowa zrealizuje zdjęcia do serialu "Erynie" na ulicy Szczytnickiej. Kierowcy i pasażerowie MPK muszą przygotować się na utrudnienia drogowe.
Ekipa filmowa zrealizuje zdjęcia do serialu "Erynie" na ulicy Szczytnickiej. Kierowcy i pasażerowie MPK muszą przygotować się na utrudnienia drogowe. (ZDiUM)
dpzk2p3

Na Szczytnickiej będą kręcić serial

Ekipa filmowa będzie realizować we Wrocławiu sceny do serialu "Erynie". Padło na ulicę Szczytnicką – tam będzie zorganizowany główny plan filmowy. Twórcy serialu zajmą również miejsca do parkowania na kilku ulicach. Za reżyserię odpowiada Borys Lankosz, a za scenariusz: Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Muzykę do serialu tworzy Michał Lorenc, a autorem zdjęć jest Marcin Koszałka.

Utrudnienia na Szczytnickiej – objazdy dla kierowców

W związku z organizacją planu filmowego, na kierowców czekają utrudnienia drogowe. Ulica Szczytnicka będzie zamknięta od ulicy Ładnej do ulicy Macieja Strubicza. Służby zamkną ten odcinek w czwartek, 30 stycznia o godzinie 22:00 i będzie on nieprzejezdny do piątku 31 stycznia, do godziny 6:00. Kierowcy będą mogli przejechać objazdami:

  • Samochody kierujące się od Ronda Reagana w stronę ulicy Wyszyńskiego przejadą ulicami: Ładna i Piwna,
  • Jadący od Wyszyńskiego w kierunku Ronda Reagana: mogą objechać plan filmowy ulicami: Wyszyńskiego i Piastowską,
  • W czwartek, 30 stycznia na ul. Barlickiego 37 wprowadzony będzie czasowy zakaz parkowania. Mieszkańcy muszą usunąć pojazdy z nieparzystej strony ulicy, do skrzyżowania z ulicą Orzeszkową do numeru 33.
dpzk2p3

Objazdy ulicy Szczytnickiej dla MPK

Pasażerowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego również muszą przygotować się na utrudnienia. MPK przygotowało następujące zmiany w kursach:

  • Tramwaje numer 2 i 10 oraz nocne linie 253 i 255 w obu kierunkach będą kursować przez most Grunwaldzki, omijając przystanki "Reja" i "Katedra",
  • Autobusy linii C kursujące z Ronda Reagana w stronę Kozanowa pojadą przez most Grunwaldzki, dalej przez plac Powstańców Warszawy i most Pokoju, z kolei w przeciwnym kierunku od placu Bema, przez ulicę Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego,
  • Autobusy linii 111 z Kminkowej do placu Grunwaldzkiego już od placu Bema skierują się przez ulicę Sienkiewicza i Piastowską,
  • Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii tramwajowych 2, 10 oraz autobusowych 115 i 715, będą realizowane objazdem przez ulicę Piastowską i Sienkiewicza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpzk2p3

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

dpzk2p3

Podziel się opinią

Share
dpzk2p3
dpzk2p3