Trwa ładowanie...

Wrocław. Ułatwienia dla niepełnosprawnych i autokarów. Czujniki wskażą wolne miejsca parkingowe

We Wrocławiu trwa właśnie montaż specjalnego systemu, który będzie monitorować stan zajętych miejsc parkingowych dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami oraz autokarów turystycznych. W ten sposób kierowcom łatwiej będzie o znalezienie wolnego miejsca.

Wrocław. Ułatwienia dla niepełnosprawnych i autokarów. Czujniki wskażą wolne miejsca parkingoweŹródło: WP
d3i9k9a
d3i9k9a

Jak informuje miasto Wrocław, obecnie trwa montaż specjalnych detektorów na wszystkich miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami w strefach A i B (m.in. w Rynku). Oznacza to, że już wkrótce czujniki będą informować osoby niepełnosprawne o tym, w którym miejscu i w jakiej ilości znajduje się dla nich dostępne miejsce.

Na tym nie koniec, bo następnie robotnicy zajmą się montowaniem czujników na miejscach parkingowych, które zarezerwowane są dla autokarów turystycznych. Pojawią się one głównie w pobliżu Rynku, Ostrowa Tumskiego, Panoramy Racławickiej, Hali Stulecia, zoo, Hydropolis czy aquaparku.

Wrocław. Ułatwienia dla niepełnosprawnych i autokarów. Powstaje specjalny system parkingowy

Miasto Wrocław zakłada, że montaż detektorów zakończy się jeszcze w lipcu 2020 roku.

ZOBACZ WIDEO: Wyniki wyborów 2020. Jarosław Gowin o słowach Kingi Dudy. Mówi o ideologii LGBT

- Łącznie system obejmie ok. 220 miejsc parkingowych. Składać się będzie z: detektorów, systemu przesyłu danych, aplikacji i platformy wymiany danych. Detektor zamontowany na miejscu postojowym wykryje pojazd, a informację o zajętości miejsca prześle do ogólnodostępnej bezpłatnej aplikacji - informuje Robert Bednarski, dyrektor Biura SmartCity i Zarządzania Projektami UM Wrocławia.

d3i9k9a

Projekt montowania czujników we Wrocławiu to odpowiedź na sygnały ze strony osób niepełnosprawnych, które zgłaszały, że mają problemy ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Te same kłopoty niejednokrotnie mają kierowcy autokarów turystycznych.

System detektorów wpisuje się w ideę tzw. inteligentnych miast. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa i podniesienie komfortu podróżnych i mieszkańców Wrocławia. Zwłaszcza że ok. 30 proc. ruchu samochodowego w mieście to pojazdy, których kierowcy poszukują wolnych miejsc parkingowych.

- Miastu bardzo zależy na rozwijaniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Dla nas logistyka i poruszanie się po mieście to niezwykle istotna sprawa. Jeżeli można ułatwić osobom z niepełnosprawnościami parkowanie, to należy to zrobić. W tym zakresie powinniśmy wykorzystywać nowoczesną technologię - dodaje Bartłomiej Skrzyński, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych i dyrektor Biura Wrocław Bez Barier.

System detektorów kosztować będzie miasto Wrocław ok. 700 tys. zł. W październiku ruszyć ma specjalna, bezpłatna aplikacja, za pośrednictwem której użytkownicy informowani będą o wolnych miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych i autokarów turystycznych.

d3i9k9a

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3i9k9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i9k9a