Trwa ładowanie...

Wrocław. Uczelnie szykują się na nowy rok akademicki. Ceny akademików mogą wzrosnąć

Wrocławskie szkoły wyższe przygotowują akademiki na nadchodzący semestr. Niewykluczone, że studenci będą się musieli przygotować na większe wydatki. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego cena za miejsce w domu studenckim może wzrosnąć.

Share
Wrocław. Uczelnie szykują się na nowy rok akademicki. Ceny akademików mogą wzrosnąć
Wrocław. Uczelnie szykują się na nowy rok akademicki. Ceny akademików mogą wzrosnąćŹródło: Google Maps
demgxyd

Już w październiku rozpocznie się nowy rok akademicki. Wrocławskie uczelnie wyższe już przygotowują akademiki na przyjazd studentów. Niewykluczone, że z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju konieczne będzie zaostrzenie zasad dotyczących mieszkańców, co przełoży się na wzrost cen za miejsce w domu studenckim.

Wrocław. Uczelnie szykują się na nowy rok akademicki. Ceny akademików mogą wzrosnąć

Najwięcej studentów do akademików planuje przyjąć Politechnika Wrocławska, która ma aż 1900 miejsc. Na PWr utrzymano zasady zakwaterowania, które ustalono przed rokiem. W pokojach trzyosobowych kwaterowane są tylko dwie osoby. Na razie dodatkowe obostrzenia nie są planowane.

demgxyd

- Lecz sytuacja jest dynamiczna i jeśli będzie trzeba, to zasady zakwaterowania zostaną zaktualizowane - zapowiedział Andrzej Charytoniuk z biura prasowego PWr, którego cytuje wroclaw.pl.

Debata Tusk-Kaczyński w TVP? Były minister bez litości

Uniwersytet Wrocławski ma w swoich domach studenckich 1770 miejsc. Jeśli z powodu czwartej fali pandemii koronawirusa konieczne będzie ograniczenie liczby łóżek, do rozdysponowania pozostanie ich jednak tylko 1003.

demgxyd

Planów odnośnie zmniejszenia liczby miejsc nie ma jak na razie Uniwersytet Przyrodniczy. - Decyzja, czy kolejny rok będzie kwaterować studentów w tzw. reżimie sanitarnym, jeszcze nie zapadła i nie zależy od nas - przekazała Małgorzata Moczulska, rzeczniczka prasowa UPWr.

Niestety, ceny za miejsca w domach studenckich mogą wzrosnąć. Stało się to już na UWr. W akademikach Uniwersytetu Wrocławskiego ceny wzrosły o ok. 4,5 proc., np. za jedynkę trzeba będzie zapłacić od 828 zł (Parawanowiec, Słowianka) do 1116 zł w Kredce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
demgxyd

Podziel się opinią

Share
demgxyd
demgxyd