Trwa ładowanie...

Wrocław. Tramwaje wrócą na ul. Dmowskiego. Jest termin

Posuwają się prace przy budowie linii tramwajowej na Popowice we Wrocławiu. W okolicach mostów Mieszczańskich położono już nowe rozjazdy, a w ciągu ul. Popowickiej ułożono podkład pod nowe tory.

Share
Wrocław. Tramwaje wrócą na ul. Dmowskiego. Jest termin
Wrocław. Tramwaje wrócą na ul. Dmowskiego. Jest terminŹródło: Wrocławskie Inwestycje
d3iualj

Ukończenie linii tramwajowej na Popowice to inwestycja, na którą wrocławianie czekają od dawna. Dzięki niej nie tylko kolejne osiedle zyska połączenie tramwajowe z centrum, ale również uda się nieco "odkorkować" ul. Legnicką, po której obecnie podróżują pojazdy MPK w kierunku Pilczyc, Leśnicy czy Kozanowa.

Wrocław. Tramwaje wrócą na ul. Dmowskiego. Jest termin

W ostatnich tygodniach najbardziej zaawansowane prace przy budowie linii tramwajowej na Popowice wprowadzone są w rejonie skrzyżowania ul. Dmowskiego, Jagiełły i Mieszczańskiej. Z tego powodu w tej części Wrocławia nie kursują tramwaje, utrudniony jest też przejazd samochodów.

W tym miejscu udało się już postawić słupy trakcyjne, przygotowywane są perony przystankowe od ul. Jagiełły i Dmowskiego. Równocześnie w międzytorzu zawiązał się beton.

d3iualj

Protest medyków. Ekspert komentuje: Cały sektor powinien więcej zarabiać

Robotnicy na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego, Jagiełły i Mieszczańskiej prowadzą prace od kwietnia 2021 roku. Dobre informacje są takie, że jeszcze w tym roku uda się osiągnąć taki etap inwestycji, dzięki któremu tramwaje powrócą na swoje trasy.

Po powrocie tramwajów na skrzyżowanie ul. Dmowskiego, Jagiełły i Mieszczańskiej, nadal w tym miejscu będą trwać prace robotników. Wynika to z faktu, że wykonawca inwestycji nie ma możliwości zamknięcia całego skrzyżowania, tak jak to miało miejsce w przypadku pl. Orląt Lwowskich. W tym przypadku prace prowadzono bowiem w czasie lockdownu na początku 2020 roku, gdy ruch w centrum Wrocławia był niewielki.

d3iualj

- Kolejne prace prowadzone są od wysokości Politechniki Wrocławskiej w kierunku ul. Starogroblowej, Popowickiej oraz skrzyżowania z ul. Milenijną. Budujemy torowisko i przygotowujemy się do układania chodników oraz dróg rowerowych. Czekaliśmy trochę na szyny, bo stal podrożała, ale teraz możemy już działać - informuje w rozmowie z wroclaw.pl Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji, które nadzorują budowę.

Na ostatnim etapie trasy, na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej, betonowano ostatnio rozjazdy tramwajowe. Dodatkowo w tym miejscu czeka nas przebudowa drogi od strony Kozanowa, co ma związek z koniecznością montażu nowego kolektora drogowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3iualj

Podziel się opinią

Share
d3iualj
d3iualj