Trwa ładowanie...
d197qv0

Wrocław: sztuczna inteligencja w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym wprowadzono nowatorską aplikację, wykorzystującą sztuczną inteligencję IBM Watson Assistant. Zwiedzający mogą liczyć na interakcję z obrazem "Raj" Michaela Willmanna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IBM Watson Assistant odpowie zwiedzającym na niemal każde pytanie, dotyczące obrazu "Raj". Wystawa będzie czynna do 26 kwietnia.
IBM Watson Assistant odpowie zwiedzającym na niemal każde pytanie, dotyczące obrazu "Raj". Wystawa będzie czynna do 26 kwietnia. (Muzeum Narodowe we Wrocławiu)
d197qv0

Innowacyjna aplikacja w Muzeum Narodowym

Pawilon Czterech Kopuł, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu prezentuje wystawę czasową zatytułowaną "Willmann. Opus magnum". W ramach wystawy po raz pierwszy w Polsce wykorzystano aplikację CoArt, która działa na bazie sztucznej inteligencji IBM Watson Assistant i publicznej chmury IBM Cloud. Zwiedzający otrzymują smartfon oraz zestaw słuchawkowy, dzięki aplikacji mogą zadawać pytania dotyczące obrazu i natychmiast otrzymują odpowiedzi w języku polskim.

Pierwsza tego typu aplikacja w Polsce

Muzeum Narodowe we Wrocławiu jest jednym z pierwszych obiektów na całym świecie, w którym wprowadzono aplikację CoArt. Organizacja całego projektu trwała ponad rok, pracowali przy nim nie tylko programiści IBM, ale również specjaliści z zakresu historii sztuki oraz wykładowcy i studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aplikacja CoArt przeszła kilkumiesięczne testy zanim przedstawiono ją zwiedzającym.
IBM Watson Assistant jest sztuczną inteligencją i może się uczyć - każdy dialog rozwija system coraz bardziej i może on odpowiadać na coraz więcej pytań. Wystawa "Willmann. Opus magnum" odbywa się w Pawilonie Czterech Kopuł, a obraz "Raj" to jeden z niemal 100 eksponatów, które wypożyczono z kościołów, klasztorów oraz kolekcji muzealnych. Wystawę można podziwiać w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej do 26 kwietnia 2020.

d197qv0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

d197qv0

Podziel się opinią

Share
d197qv0
d197qv0