Trwa ładowanie...
d489d6a

Wrocław. Studenci nie wracają na uniwersytet

Uczelnia podjęła decyzję, że obecny semestr naukowy studenci zaliczą zdalnie. Wszystko to oczywiście wiąże się z obostrzeniami, jakie wynikają pandemii koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uniwersytet Wrocławski - gmach główny
Uniwersytet Wrocławski - gmach główny (Facebook.com)
d489d6a

Wykłady i zajęcia dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych, uczestników innych form kształcenia oraz szkół prowadzone są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do ich zakończenia zaliczeniem lub egzaminem - czytamy w komunikacie rektorskim.

Rektor dopuszcza kontakt telefoniczny bądź z zastosowanie internetowych platform komunikowania się.

Odnosi się także do kwestii akademików. Ci, którzy zostawili w pokojach swoje rzeczy, a chcą je zabrać i się rozliczyć, muszą najpierw skontaktować się administracją, żeby ustalić termin i sposób, w jaki to będą mogli uczynić.

d489d6a

Powrót do akademików będzie możliwy wtedy, gdy na uczelnię wrócą stacjonarne zajęcia. Obecnie mogą w nich przebywać jedynie te osoby, które wskazał dziekan jako niezbędne.


Uniwersytet odwołuje wszelkie konferencje, imprezy, wyjazdy służbowe, udział w krajowych i zagranicznych seminariach oraz szkoleniach. W związku z tym pracownicy powracający z zagranicy powinni po przyjeździe niezwłocznie poinformować przełożonego. Tak samo należy postąpić, jeśli ktoś z pracowników będzie podejrzewał u siebie zakażenie koronawirusem.

Gdyby taka osoba przebywała na terenie uniwersytetu, trzeba niezwłocznie wyizolować ją w odrębnym pomieszczeniu i poinformować SANEPiD.


Czytaj też: Niezwykła historia zaginionego w Legnicy dziecka

d489d6a

Zobacz wideo: Restauracje już otwarte. Poszliśmy do jednej z nich z kamerą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d489d6a

Podziel się opinią

Share

d489d6a

d489d6a