Trwa ładowanie...
holderName

Wrocław. Straż Miejska znów wspomoże policję. Obywatele pod kontrolą w dobie pandemii

W związku z zaostrzeniem obostrzeń dotyczących walki z pandemią COVID-19 wrocławska Straż Miejsca znów zacieśnia współpracę z Komendą Miejską Policji. W ten sposób realizowane są najnowsze polecenia wojewody dolnośląskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Straż Miejska znów wspomoże policję. Obywatele pod kontrolą w dobie pandemii
Wrocław. Straż Miejska znów wspomoże policję. Obywatele pod kontrolą w dobie pandemii (Policja)
holderName

Część strażników miejskich już została skierowana do policyjnych komisariatów. Decyzją wojewody Straż Miejska i policja mają bardzo ściśle ze sobą współpracować.

- Dotyczy to przede wszystkim weryfikacji przez nasze wspólne patrole, czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących nakazów i zakazów dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. A jak wiadomo od soboty, 17 października, tych obostrzeń będzie więcej - mówi Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej Straży Miejskiej.

Wrocław. Straż Miejska znów wspomoże policję. Obywatele pod kontrolą w dobie pandemii

Poza patrolami wraz z policją, strażnicy miejscy będą samodzielnie sprawdzać m.in. czy wrocławianie zasłaniają usta i noc w środkach komunikacji miejskiej, sklepach, galeriach handlowych czy miejscach publicznych. Ich zadaniem będzie także monitorowanie czy mieszkańcy nie organizują zgromadzeń z większą liczbą osób niż zakładają aktualnie obowiązujące obostrzenia.

holderName

Pielęgniarki oburzone słowami Jacka Sasina. Iwona Borchulska zabrała głos

Przedstawiciele Straży Miejskiej działają we wrocławskich urzędach, sprawdzając temperaturę pracownikom i interesantom. Oczywiście również w budynkach użyteczności publicznej konieczne jest noszenie maseczek.

Za niezasłanianie ust i nosa grożą mandaty w wysokości nawet 500 zł. Według obostrzeń, które wchodzą w życie 17 października 2020 roku, zmianom uległy także zasady organizowania imprez i zgromadzeń. Na weselach nie może bawić się więcej niż 20 osób (od 19 października), podczas uroczystości religijnych w kościele może przebywać maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Zgromadzenia publiczne dozwolone są tylko w przypadku udziału maksymalnie 25 osób.

holderName

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName