Trwa ładowanie...

Wrocław. Stadion Olimpijski do remontu. Wiadomo, kto podejmie się prac

Stadion Olimpijski we Wrocławiu przeszedł kapitalny remont przed igrzyskami sportów nieolimpijskich The World Games 2017. Po kilkunastu miesiącach obiekt wymaga jednak napraw. Właśnie wyłoniono firmę, która je wykona.

Share
Wrocław. Stadion Olimpijski do remontu. Wiadomo, kto podejmie się prac
Wrocław. Stadion Olimpijski do remontu. Wiadomo, kto podejmie się pracŹródło: WP, Fot: Katarzyna Łapczyńska
d8mek0u

Sprawa usunięcia usterek na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu ciągnie się od kilkunastu tygodni. Już w lipcu miasto ogłaszało przetarg, którego celem miało być wyłonienie firmy, która podejmie się prac. Chodziło m.in. o naprawę pękających ścian i poprawę tynku, który w kilku miejscach zaczął odpadać.

Lipcowy przetarg został unieważniony, bo firma Aqua Serwis SA jako jedyna złożyła w nim ofertę i chciała wyremontować obiekt za 625 606,43 zł brutto. Tymczasem miasto planowało wydać na inwestycję maksymalnie 498 000,00 zł brutto.

d8mek0u

Wrocław. Stadion Olimpijski do remontu. Kolejny przetarg ogłoszony

Wrocławskie Inwestycje w imieniu miasta powtórzyły przetarg i tym razem udało się go rozstrzygnąć - ofertę renowacji obiektu złożyła firma Elektrotim S.A. z ul. Stargardzkiej we Wrocławiu. To właśnie ona podejmie się prac gwarancyjnych na Stadionie Olimpijskim.

Polacy boją się koronawirusa. Przez to nie chodzą na badania

Stadion Olimpijski we Wrocławiu nadal objęty jest gwarancją wykonawcy. Jednak konsorcjum firm PB Inter-System i ISB Budownictwo nie podjęło się napraw. Dlatego remont zostanie opłacony ze środków pochodzącej ze specjalnej polisy gwarancyjnej, więc miasto formalnie nie wyda na ten cel ani złotówki.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy ruszą prace na wrocławskim obiekcie. We wrześniu i październiku będą z niego korzystać jeszcze żużlowcy Betard Sparty Wrocław, którzy awansowali do fazy play-off PGE Ekstraligi i walczą o medale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8mek0u

Podziel się opinią

Share
d8mek0u
d8mek0u