Trwa ładowanie...
dnj1q58

Wrocław: sprzedaż biletów do Pragi wstrzymana

Od ponad tygodnia podróżni nie mają już szans na zakup biletów relacji Wrocław – Praga. Nowe połączenie do stolicy Czech cieszy się ogromną popularnością – skąd wstrzymanie sprzedaży?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od ponad tygodnia podróżni nie mogą kupić biletów na pociąg Wrocław - Praga przez stronę i kasy Kolei Dolnośląskich.
Od ponad tygodnia podróżni nie mogą kupić biletów na pociąg Wrocław - Praga przez stronę i kasy Kolei Dolnośląskich. (Leo Express)
dnj1q58

Brak biletów na pociąg w relacji Wrocław – Praga

Kasy biletowe i strona Kolei Dolnośląskich wstrzymała sprzedaż biletów na trasie Wrocław – Praga. Taka sytuacja trwa od ponad tygodnia i wynika między innymi z ogromnej popularności nowego połączenia. Już podczas pierwszych kursów pojawiły się spore utrudnienia. Okazało się, że Czesi sprzedawali bilety bez ograniczeń, przez co zabrakło miejsc w podstawowych składach i konieczne było dostawianie kolejnych wagonów, a nawet dodatkowych autobusów.

Koleje Dolnośląskie zdecydowały nie dopuścić do podobnej sytuacji, w związku z czym wstrzymała sprzedaż biletów. Co ciekawe - nadal istnieje możliwość wykupienia miejsca w pociągu na całą trasę Wrocław – Praga, ale przez stronę czeskiego przewoźnika, Leo Express. Koleje Dolnośląskie podkreślają, że podróżni mogą skorzystać z pociągu zmierzającego do stolicy Czech i nabyć bilety na polskich stronach lub w kasach, o ile stacja docelowa znajduje się w obrębie województwa dolnośląskiego.

dnj1q58

Nowe połączenie Wrocław - Praga

Nowe połączenie Wrocław – Praga pojawiło się w grudniu, w ramach nowego rozkładu jazdy PKP na rok 2019/2020. W każdy weekend do stolicy Czech jeżdżą składy przewoźnika Leo Express. Dzięki nowemu połączeniu podróż do Pragi odbywa się bez przesiadek, przejazd jest również szybszy i trwa nieco ponad 4 godziny. Wprowadzenie nowego przejazdu to wynik współpracy i ustaleń samorządów Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego.

Połączenie Wrocław – Praga, rozkład jazdy

Pociągi odjeżdżają z Wrocławia w soboty i niedziele o godzinie 5:58, natomiast z Pragi w piątki, soboty i niedziele o 18:08. Bilety w klasie ekonomicznej można kupić już od 17 złotych, natomiast bez zniżek podróż w jedną stronę to koszt 59 złotych.

Jak spędzasz ferie zimowe? Podziel się z nami zdjęciami i filmikami dzięki dziejesie.wp.pl.
Zobacz także: Zjawiskowy zachód słońca nad Polską. Niesamowite zdjęcia

dnj1q58

Podziel się opinią

Share

dnj1q58

dnj1q58