Trwa ładowanie...

Wrocław. Spotkanie wojewody z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego. Porodówka na Chałubińskiego nadal zamknięta

W poniedziałek doszło do spotkania wojewody dolnośląskiego z przedstawicielami rektora Uniwersytetu Medycznego. Rozmowy dotyczyły porodówki przy ul. Chałubińskiego. Po ich zakończeniu poinformowano, że placówka nadal przeznaczona będzie dla ciężarnych chorych na COVID-19.

Share
Wrocław. Spotkanie wojewody z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego. Porodówka na Chałubińskiego nadal zamkniętaWrocław. Spotkanie wojewody z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego. Porodówka na Chałubińskiego nadal zamkniętaŹródło: Google Maps
d1smnuk

Od kilku dni trwają przepychanki na linii wojewoda dolnośląski - dyrekcja Kliniki Ginekologii i Położnictwa przy ul. Chałubińskiego. Jarosław Obremski postanowił bowiem, że porodówka będzie przeznaczona dla ciężarnych chorych na COVID-19.

Jednak szefostwo kliniki utrzymuje, że nie jest ona gotowa na przyjęcie pacjentek zakażonych koronawirusem. Zdrowe kobiety wypisano z placówki i pozostaje ona pusta.

Wrocław. Spotkanie wojewody z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego. Porodówka na Chałubińskiego nadal zamknięta

Decyzja wojewody Obremskiego wywołała szereg protestów - niedawno swoje zdanie na ten temat przedstawiała m.in. Wrocławska Rada Kobiet, a pod budynkiem przy ul. Chałubińskiego doszło do pikiety. Dodatkowo Uniwersytecki Szpital Kliniczny odwołał się od decyzji wojewody dolnośląskiego do Ministerstwa Zdrowia.

Zjednoczona Prawica nie przetrwa? Ryszard Czarnecki komentuje doniesienia o przedterminowych wyborach

Aby spróbować załagodzić spór, w poniedziałkowe popołudnie doszło do spotkania przedstawicieli wojewody dolnośląskiego i rektora Uniwersytetu Medycznego.

d1smnuk

"Decyzja dotycząca wydzielenia oddziału w placówce przy ulicy Chałubińskiego pozostaje w mocy do momentu rozpatrzenia przez Ministerstwo Zdrowia odwołania złożonego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny" - poinformowało biuro prasowe wojewody.

"Dodatkowo, strona zapewniła przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, że pracownicy szpitala zaprzestaną ataków na wojewodę, prowadzonych w przestrzeni publicznej, szczególnie w mediach społecznościowych" - przekazało w komunikacie biuro wojewody Obremskiego.

Kierownik kliniki, prof. Lidia Hirnle, wcześniej kilkukrotnie zwracała uwagę na to, że budynek przy ul. Chałubińskiego nie ma warunków do przyjmowania w tym samym czasie zdrowych ciężarnych i tych zakażonych koronawirusem. Budynek kliniki jest bowiem dość przestarzały i nie można w nim wydzielić w sposób bezpieczny stref zakaźnych.

Zamknięcie kliniki na Chałubińskiego sprawiło, że inne porodówki na terenie Wrocławia są gotowe przyjąć większą liczbę pacjentek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1smnuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1smnuk
d1smnuk