Trwa ładowanie...
d1bk976

Wrocław: spore mandaty za grillowanie

Koniec z grillowaniem we Wrocławiu. Ucztujących w ten sposób w miejscach publicznych straż miejska ukarze mandatem w wysokości 500 złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz grillowania w miejscach publicznych we Wrocławiu, straż miejska będzie wystawiać mandaty w wysokości 500 złotych. (East News, Fot: JAKUB WOSIK/REPORTER)
d1bk976

Zakaz grillowania we Wrocławiu

Wiele osób z niecierpliwością czeka na pierwszy dzień wiosny, ponieważ oznacza on zwykle rozpoczęcie sezonu grillowego. Jak się okazuje wrocławianie będą musieli wstrzymać się z taką formą spędzania wolnego czasu, przynajmniej na razie. Kiedy prezydent Jacek Sutryk zaapelował do mieszkańców miasta, by wstrzymali się z grillowaniem w miejscach publicznych w związku z epidemią koronawirusa, straż miejska postanowiła podjąć dodatkowe działania.

Grillowanie zostanie uznane za wybryk, który będzie karany mandatem. "Grillującym grozi 500 złotych grzywny. Ludzie grillujący w dużych, nawet kilkunastoosobowych grupach są sprawcami rozprzestrzeniania się choroby. Chcemy, żeby efektem takiej interwencji było rozejście się i zrozumienie całej sytuacji" – podsumowuje Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej.

d1bk976

Funkcjonariusze powołują się na artykuł 51 kodeksu wykroczeń, który definiuje zakłócanie porządku publicznego. W czasie zagrożenia epidemiologicznego, związanego z koronawirusem grillowanie w miejscu publicznym jest zdaniem strażników miejskich pogwałceniem przepisów i zachowaniem niezgodnym z obecnymi normami społecznymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1bk976

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Podziel się opinią

Share

d1bk976

d1bk976
d1bk976