Trwa ładowanie...

Wrocław. Serca dla hospicjum. Niewiele potrzeba, by pomóc

Od wtorku w różnych punktach Wrocławia zainstalowano 10 serc - pojemników na nakrętki, które zbiera Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. Miasto, fundując pojemniki, postanowiło wesprzeć działania fundacji, która od lat na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska wspiera najciężej chore dzieci.
Share
Wrocław. Serca dla hospicjum. Niewiele potrzeba, by pomóc
Wrocław. Serca dla hospicjum. Niewiele potrzeba, by pomócŹródło: Materiały prasowe
d1qh6zx

- Wrocław na wiele sposobów wspiera osoby potrzebujące: seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, dzieci - powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

- Te pojemniki w kształcie serca są symboliczne. Przypominają o sercu, które mamy i powinniśmy mieć dla najbardziej potrzebujących. Niewiele jest trudniejszych w życiu rzeczy, niż nieuleczalna choroba dziecka, dlatego pomagamy i zachęcamy wrocławianki oraz wrocławian do pomagania - także w taki sposób. Zbieranie nakrętek łączy ze sobą pomaganie z dbaniem o środowisko i recyklingiem, a jednocześnie jest łatwym i prostym sposobem na pomaganie - dodał Jacek Sutryk.

Wrocław. Serca dla hospicjum. Niewiele potrzeba, by pomóc

10 serc stanęło w różnych częściach miasta. Pojemniki wykonane są ze stali, mają wysokość 155 cm, szerokość 150 cm, głębokość 40 cm. W takim pojemniku zmieści się ponad 700 litrów plastikowych nakrętek. Nakrętki te będą przekazywane przez organizację do recyklingu, a środki finansowe uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji.

d1qh6zx

Tadeusz Rydzyk przeprasza. Gorzki komentarz Władysława Kosiniaka-Kamysza

- Dziękuję i cieszę się, że Miasto Wrocław nas wsparło. To piękny świąteczny prezent nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla dzieci - dziękowała Katarzyna Lubiszewska, koordynatorka wolontariatu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci.

- Jedna nakrętka, to nie jest dużo, ale dorzucając nakrętkę do nakrętki możemy zebrać ich wiele i zyskać w ten fundusze na pomoc dzieciom. Nie ma chyba prostszego sposobu na pomaganie. Większa dostępność pojemników niesie korzyści dla wszystkich: dla tych, którzy pomagają, którzy pomoc otrzymują, a także dla środowiska. - tłumaczyła Lubiszewska.

d1qh6zx

Nowe pojemniki będzie można znaleźć w 10 różnych punktach Wrocławia. Wiele z nich to placówki oświatowe, w których bardzo popularna formą wolontariatu jest właśnie zbieranie nakrętek.

Wrocław. Serca na plastikowe zakrętki:

  • Przedszkole nr 56 Niezapominajka - ul. Dożynkowa 6a,
  • Przedszkole nr 77 Tęczowe Siódemki - ul. Niemcewicza 4,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 - ul. Sołtysowicka 34,
  • Szkoła Podstawowa nr 83 – ul. Boya Żeleńskiego 32,
  • Szkoła Podstawowa nr 84 – ul. Łukasza Górnickiego 20,
  • LO nr XI - ul. Spółdzielcza 2a,
  • LO nr XIV - al. Brucknera 10,
  • Centrum Kultury Zamek - Plac Świętojański 9,
  • Wrocławski Park wodny S.A. - ul. Borowska 99,
  • Teren miejski przy Barze Barbara - ul. Świdnicka
d1qh6zx

Koszt wykonania i montażu 10 pojemników to niemal 20 tysięcy złotych. Fundacja będzie nadzorowała regularny odbiór nakrętek, a także przekazywanie ich do recyklingu, zobowiązana jest także do dbania i naprawiania pojemników. Są to kolejne pojemniki w kształcie serca stojące na terenie Wrocławia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qh6zx

Podziel się opinią

Share
d1qh6zx
d1qh6zx