Trwa ładowanie...
d1q1awf

Wrocław: Selena wstrzymuje produkcję w Chinach z powodu koronawirusa

Selena - wrocławska firma z branży chemii budowlanej – zdecydowała o tymczasowym zamknięciu produkcji w chińskich oddziałach. Powodem decyzji jest koronawirus, który rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławska firma Selena zamknęła produkcję w Chinach do 9 lutego.
Wrocławska firma Selena zamknęła produkcję w Chinach do 9 lutego. (Selena S.A.)
d1q1awf

Produkcja wstrzymana przez koronawirusa

Selena jest jedną z największych wrocławskich firm i jednocześnie światowym producentem chemii budowlanej. W związku z dynamicznym rozwojem od 10 lat produkcja odbywa się również w Chinach. Epidemia koronawirusa doprowadziła do decyzji spółki o wstrzymaniu produkcji na chińskim terytorium. Wstępne plany przewidują, że zakłady w Nantong oraz Foshan Chinuri będą zamknięte do 9 lutego. Zarząd Seleny chce zastosować się do wytycznych chińskich władz, mimo że oddziały są oddalone od prowincji Wuhan - czyli ogniska zakażenia - o setki kilometrów.

Firma Selena umożliwiła również powrót do kraju wszystkim Polakom, pracującym w chińskim zakładach. Pracownicy zatrudnieni na stałe to około 70 osób, wszyscy mają zapewnione stanowiska w Polsce. Produkcja w Chinach skupia się na wytwarzaniu silikonów, pian i pianoklejów. W specjalnym oświadczeniu Selena zdementowała plotki o pracowniku, który wrócił z Chin do Wrocławia z wysoką gorączką i objawami zakażenia koronawirusem.

d1q1awf

Czy koronawirus dotrze do Polski?

Zdaniem ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego pojawienie się w Polsce koronawirusa to kwestia czasu. Minister uspokaja jednak, że resort jest w pełni przygotowany do odpowiedniej opieki nad pacjentami. Dodatkowo Polska ma w najbliższym czasie zyskać możliwość przeprowadzania odpowiednich badań na miejscu. Na ten moment próbki trzeba wysyłać do berlińskiego laboratorium.

Szumowski podkreśla, że resort przygotował się na wszystkie sytuacje, a placówki są informowane o wszelkich zaleceniach i dysponują odpowiednim sprzętem. Minister podkreślił, że większym wyzwaniem i zagrożeniem jest obecnie wirus grypy panujący w naszym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q1awf

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

d1q1awf

Podziel się opinią

Share
d1q1awf
d1q1awf