Trwa ładowanie...

Wrocław. Ruszył Kongres Energetyczny. Jak odbudować gospodarkę po COVID-19?

Odbudowa gospodarki po kryzysie związanym z COVID-19, a także energetyka wiatrowa, jądrowa i szeroko pojęta transformacja energetyczna to najważniejsze zagadnienia zainaugurowanego w środę VII Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.

Wrocław. Ruszył Kongres Energetyczny. Jak odbudować gospodarkę po COVID-19?Wrocław. Ruszył Kongres Energetyczny. Jak odbudować gospodarkę po COVID-19?Źródło: PAP, fot: PAP/Maciej Kulczyński
dyz383y
dyz383y

- Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr, czy energia słoneczna jest jednym z istotnych założeń strategii rozwojów europejskich regionów, w tym Dolnego Śląska - mówi wicemarszałek Grzegorz Macko, który uczestniczył w otwarciu Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.

Wrocław. Ruszył Kongres Energetyczny. Jak odbudować gospodarkę po COVID-19?

Wśród uczestników spotkania byli m.in. przedstawiciele administracji rządowej, samorządowcy reprezentanci największych firm branżowych oraz dyplomaci. Kongresy Energetyczne DISE to wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, które na stałe wpisały się do kalendarza branży energetycznej.

Co bardzo istotne corocznie odbywają się one na Dolnym Śląsku, który na ten czas staje się stolicą debaty o sektorze energetycznym. Co roku koncentrują się na kluczowych zagadnieniach dla sektora energii, a także klimatu, którego ochrona zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem stała się celem nadrzędnym państw członkowskich UE.

dyz383y

Podatki mocno wzrosną i to już niedługo. "Rząd oszukuje społeczeństwo"

Debata kongresowa pozwoli na podsumowanie osiągnięć polskiej energetyki w minionym roku oraz identyfikację wyzwań, które powinniśmy podjąć, by stać się liczącym się graczem w światowym "wyścigu" race to zero.

Podczas tegorocznej, VII już edycji Kongresu, dyskusje skupią się m.in. wokół sector coupling (integracji sektorów), czyli nowej unijnej strategii koordynacji planowania i eksploatacji systemu energetycznego. Realizacja tej koncepcji jest wielkim wyzwaniem w dążeniu do efektywnej i głębokiej dekarbonizacji europejskiej gospodarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyz383y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyz383y