Trwa ładowanie...
dh91srs

Wrocław: Rusza szkoła rodzenia dla niepełnosprawnych mam

We Wrocławiu rusza szkoła rodzenia dla mam z niepełnosprawnościami. Specjalnie opracowany program przewiduje zajęcia edukacyjne i porady zdrowotne. Placówka będzie działać już od kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza szkoła rodzenia, stworzona specjalnie dla niepełnosprawnych mam. Pierwsze zajęcia już w kwietniu.
Rusza szkoła rodzenia, stworzona specjalnie dla niepełnosprawnych mam. Pierwsze zajęcia już w kwietniu. (123RF)
dh91srs

Szkoła rodzenia dla niepełnosprawnych mam

Już od kwietnia niepełnosprawne mamy będą mogły skorzystać z oferty specjalistycznej szkoły rodzenia. Placówka przygotowała program ukierunkowany wyłącznie na ich potrzeby. W planie znajdują się warsztaty o rodzicielstwie, porady zdrowotne i zajęcia edukacyjne dla kobiet, które macierzyństwo mają dopiero w planach, a przede wszystkim pełne przygotowanie do narodzin dziecka tych pań, które są już w ciąży. Organizatorem projektu jest fundacja "Potrafię pomóc", zwycięzca konkursu przeprowadzonego przez gminę Wrocław.

Nowa szkoła rodzenia – dla kogo?

Na zajęcia w nowej szkole rodzenia mogą się zgłosić kobiety niepełnosprawne, zarówno planujące macierzyństwo, jak i będące w ciąży, wraz z opiekunami, małżonkami lub partnerami. Jest to projekt pilotażowy, więc w pierwszym etapie organizator przewiduje zaledwie 30 miejsc dla kobiet i 10-30 dla osób towarzyszących. Szkoła rodzenia jest przeznaczona dla kobiet niesłyszących i słabosłyszących, z lekką niepełnosprawnością intelektualną, niewidomych i słabowidzących oraz pań z niepełnosprawnościami fizycznymi, jak uszkodzony narząd ruchu, czy przewlekłe schorzenia narządów wewnętrznych.

dh91srs

Program i kadra w nowej szkole rodzenia

Skład kadry szkoleniowej został starannie dobrany, będą to specjaliści z zakresu położnictwa, ginekologii, psychologii i fizjoterapii. Każdy z prowadzących zajęcia będzie podchodził indywidualnie do uczestniczek i ich towarzyszy. Dodatkowo przewidziano również obecność tłumacza języka migowego. W planie zajęć pojawią się zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne ćwiczenia umiejętności, gimnastyka i techniki relaksacyjne. Warsztaty będą odbywały się 1-2 razy w tygodniu i będą trwały 60 minut. Całościowa liczba godzin zostanie dostosowana do potrzeb uczestniczek. Szkoła rodzenia dla kobiet niepełnosprawnych będzie działała przy ulicy Horbaczewskiego 24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

dh91srs

Podziel się opinią

Share

dh91srs

dh91srs