Trwa ładowanie...

Wrocław. Remont torowiska na pl. Jana Pawła II. Szykuje się komunikacyjny armagedon

To nie będą łatwe tygodnie dla kierowców podróżujących po Wrocławiu. MPK szykuje się do remontu bardzo ważnego węzła komunikacyjnego w ścisłym centrum. Na pl. Jana Pawła II wymienione zostaną rozjazdy, łuki i skrzyżowania torów. Prace podzielono aż na pięć etapów, by wywarły jak najmniej wpływ na ruch w tym miejscu.

Share
Wrocław. Remont torowiska na pl. Jana Pawła II. Szykuje się komunikacyjny armagedon
Wrocław. Remont torowiska na pl. Jana Pawła II. Szykuje się komunikacyjny armagedonŹródło: MPK Wrocław
demgxyd

Pl. Jana Pawła II to jedno z ważniejszych miejsc w centrum Wrocławia. Dziennie przejeżdżają nim tysiące samochodów. To też bardzo ważna lokalizacja dla ruchu tramwajowego ze względu na pojazdy jadące od strony Leśnicy, Pilczyc, Kozanowa czy Maślic. Dlatego remont wiązać się będzie z licznymi utrudnieniami dla wrocławian.

Jednak stan torowiska na pl. Jana Pawła II sprawił, że MPK Wrocław nie mogło dłużej zwlekać z inwestycją. Dojdzie tam do wymiany wszystkich rozjazdów oraz szyn na środku skrzyżowania. Wykonane zostanie też odwodnienie torowiska .

demgxyd

Wrocław. Remont torowiska na pl. Jana Pawła II. Szykuje się komunikacyjny armagedon

W poprzednich latach na pl. Jana Pawła II wykonywano jedynie drobne prace naprawcze. Tym razem zdecydowano się na kompleksowy remont, bo stan torowiska jest mocno przeciętny - w niektórych miejscach pękają szyny, można też zauważyć ubytki asfaltu w nawierzchni.

Zielone światło od USA dla Nord Stream 2. Ekspert: ''Polska ma prawo czuć się zaniepokojona''

Na remoncie pl. Jana Pawła II zyskają nie tylko pasażerowie MPK Wrocław, ale również kierowcy. Po zakończeniu prac w tym miejscu pojawi się bowiem zupełnie nowy asfalt.

demgxyd

Wykonawca inwestycji ma niemal rok na przeprowadzenie wszystkich prac (355 dni). Termin ten liczony będzie od momentu rozpoczęcia robót budowlanych. Wstępnie MPK Wrocław zakłada, że robotnicy zaczną działać na pl. Jana Pawła II we wrześniu.

Ruch tramwajowy, podczas remontu pl. Jana Pawła II, zostanie poprowadzony objazdem nowo wybudowanym fragmentem Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Pojazdy pojadą tamtędy od Dworca Świebodzkiego do ul. Legnickiej, gdzie wrócą na standardowe trasy.

Wrocław. Remont pl. Jana Pawła II - harmonogram

  • wrzesień-23.10.2021 - wymiana rozjazdu od ul. Ruskiej i św. Mikołaja (Etap 1)
  • 6.11-14.01.2022 - wymiana rozjazdu od ul. Legnickiej (Etap 2)
  • 15.01.2022-25.03.2022 - wymiana skrzyżowania (Etap 3)
  • 26.03-20.05.2022 - wymiana rozjazdu od mostu Sikorskiego (Etap 4)
  • 21.05-08.07.2022 - wymiana rozjazdu od pl. Orląt Lwowskich (Etap 5)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
demgxyd

Podziel się opinią

Share
demgxyd
demgxyd