Trwa ładowanie...

Wrocław. Psi terapeuta w schronisku. Pomoże w wyborze czworonoga

W okresie letnim w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej we Wrocławiu zwiększa się liczba psów i kotów. Zainteresowanym adopcją czworonogą w wybraniu odpowiedniego pupila pomoże Tomasz Wolański. To psi behawiorysta, który na co dzień pracuje ze zwierzętami z placówki przy ul. Ślazowej, dzięki czemu świetnie je zna.

Share
Wrocław. Psi terapeuta w schronisku. Pomoże w wyborze czworonoga
Wrocław. Psi terapeuta w schronisku. Pomoże w wyborze czworonogaŹródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
dzv0nyj

Niestety, okres letni to moment, gdy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej we Wrocławiu trafia większa liczba czworonogów. Bez wątpienia ma to związek z trwającymi wakacjami, bo wielu nieodpowiedzialnych właścicieli i opiekunów porzuca swoje zwierzęta, aby pozbyć się "problemu" przed wyjazdem na urlop.

Równocześnie nie brakuje zainteresowanych adopcją psa. Dobrą wiadomością dla takich osób jest to, że we wrocławskim schronisku czworonogom pomaga Tomasz Wolański. To psi behawiorysta, który podczas zajęć z psami poznaje ich osobowość oraz charakter.

Wrocław. Psi terapeuta w schronisku. Pomoże w wyborze czworonoga

Nie każde schronisko może się pochwalić tym, że znajdujące się w nim psy szkolone są przez wykwalifikowanego terapeutę. Tymczasem to dobra wiadomość dla zainteresowanych adopcją, bo behawiorysta doskonale zna zwierzęta, które trafiają pod jego opiekę.

dzv0nyj

TK ma prawo do oceny prawa europejskiego? "Tak grzmiał Schetyna"

- Często u psów, które trafiają do schroniska, należy na nowo zbudować zaufanie do człowieka i pomóc opanować stres. Bez względu na wiek czy rasę potrzebują one specjalistycznego wsparcia - mówi Wolański w rozmowie z wroclaw.pl.

Wolański dzięki swojej pracy jest w stanie zdobyć cenne informacje o zwierzęciu, tym samym pomagając w adopcji właściwego osobnika. Zdarza się bowiem, że dana rodzina zainteresuje się psem, który zwróci jej uwagę w kojcu, ale jego charakter i zachowanie nie będzie odpowiadało tym, czego oczekiwać będą od niego przyszli właściciele.

dzv0nyj

- To dopasowanie obu stron jest niezwykle ważne. Psa nie można adoptować "na wygląd", bo mi się podoba. To może zakończyć się powrotem zwierzaka do schroniska, a tego chcemy uniknąć - dodaje Wolański.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu w okresie letnim jest czynne w poniedziałki i od środy do piątku w godz. 9.00-16.30, we wtorki od godz. 9 do godz. 18.30, a w soboty i niedziele od godz. 9.00 do godz. 15.00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzv0nyj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzv0nyj
dzv0nyj