Trwa ładowanie...

Wrocław. Przystanki wiedeńskie na Grabiszyńskiej? PiS ma inny pomysł

Wrocław chce wybudować kolejne przystanki wiedeńskie na terenie miasta. Takie miałyby powstać przy ul. Grabiszyńskiej - przy Centrum Historii Zajezdnia oraz przy skrzyżowaniu z al. Pracy. Radni PiS mają inny pomysł.

Wrocław. Przystanki wiedeńskie na Grabiszyńskiej? PiS ma inny pomysłŹródło: Facebook.com
d9sxydj

Wrocław kilka lat temu wybudował pierwsze przystanki wiedeński na terenie miasta - w roku 2014 powstały one przy ul. Trzebnickiej oraz Hubskiej. Szybko okazało się, że przypadły one do gustu wrocławianom. Dlatego w roku 2018 podjęto decyzję, by wybudować tego typu przystanki przy ul. Traugutta i Świdnickiej.

Skąd fenomen przystanków wiedeńskich? Polegają one na tym, że w miejscu, gdzie zatrzymuje się tramwaj podwyższa się poziom asfaltu. Dzięki temu wsiadanie do pojazdu staje się łatwiejsze. Dodatkowo przystanek wiedeński, ze względu na podwyższenie, wymusza na kierowcach zdjęcie nogi z gazu. Zwiększa to bezpieczeństwo pasażerów wysiadających z tramwaju.

Wrocław. Przystanki wiedeńskie na Grabiszyńskiej? PiS ma inny pomysł

Miasto Wrocław właśnie chce wybudować kolejne przystanki wiedeńskie - miałyby one powstać przy ul. Grabiszyńskiej. Pierwszy przy Centrum Historii Zajezdnia, a kolejny przy al. Pracy. Jak przekonuje magistrat, w ten sposób poprawiłby się komfort pasażerów i zwiększyło ich bezpieczeństwo. Wszystko za sprawą spowolnienia ruchu samochodowego.

ZOBACZ WIDEO: Wrocław. Na oczach policjantów wyrywał barierki. Został zatrzymany

Jednak radni PiS mają inny pomysł. Ich zdaniem budowa przystanków wiedeńskich na ul. Grabiszyńskiej, która jest jedną z ważniejszych w mieście i codziennie korzystają z niej tysiące wrocławian w jeździe do pracy, wywoła jeszcze większe korki.

d9sxydj

Dlatego też PiS ma swój pomysł. Radni zaproponowali budowę przystanków tramwajowych z wysepkami, tak aby nie tamowały one ruchu samochodowego.

Mieszkańcy popierają jednak pomysł budowania kolejnych przystanków wiedeńskich we Wrocławiu. - Pamiętam, że jako dziecko były takie przystanki we Wrocławiu wcześniej. Dobrze, że wrócono do tego, bo jest u nas bardzo wiele ludzi w podeszłym wieku, dla nich to duże ułatwienie - powiedziała jedna z pasażerek MPK Wrocław w rozmowie z "Radio Wrocław".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d9sxydj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9sxydj