Trwa ładowanie...

Wrocław: przedszkola nie otworzą się 6 maja

Przedszkola we Wrocławiu pozostaną zamknięte – zdecydował w czwartek Jacek Sutryk. Prezydent stolicy Dolnego Śląska zaleca to samo prywatnym placówkom. Pracujący rodzice nadal będą się zmagać z problemem zorganizowania opieki dla pociech.

Share
Wrocław: przedszkola nie otworzą się 6 majaŹródło: PAP
dt2l7gc

Kiedy otworzą się przedszkola i żłobki we Wrocławiu?

Żłobki i przedszkola we Wrocławiu pozostaną zamknięte – mimo decyzji rządu nie otworzą się 6 maja. Decyzję ogłosił w czwartek wieczorem prezydent miasta, Jacek Sutryk. To samo władze stolicy Dolnego Śląska zalecają prywatnym placówkom.

Jak wyliczono na zaopatrzenie przedszkoli i żłobków w niezbędne środki ochrony trzeba byłoby co miesiąc wydać 20 milionów złotych. Ponadto powstają również problemy organizacyjne, na przykład z nauczycielami którzy obawiają się powrotu do pracy w czasie trwającej epidemii koronawirusa, a często sami nie mają gdzie zostawić dzieci.

Urząd miasta uzasadnia decyzję o dalszym zamknięciu przedszkoli małym zainteresowaniem rodziców – według prezydenta Jacka Sutryka zaledwie 20 proc. opiekunów wyraziło chęć posłania dzieci do placówek. Inne informacje mają dyrektorzy, którzy potwierdzają, że znaczna większość rodziców chce powrotu pociech do przedszkoli i żłobków. W związku z tym przez cały czwartek trwały gorączkowe przygotowania do przyjęcia najmłodszych, dopiero wieczorem poinformowano dyrektorów o decyzji wrocławskich władz.

dt2l7gc

Jacek Sutryk ma zamiar zwrócić się do sanepidu o odbiór każdej otwieranej placówki. Zapowiada również pozyskanie specjalistycznych informacji o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście od wojewody i profesora Simona, ordynatora oddziału zakaźnego szpitala przy ulicy Koszarowej. Dokładna data otwarcia przedszkoli i żłobków we Wrocławiu nie jest jeszcze znana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dt2l7gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt2l7gc
dt2l7gc