Trwa ładowanie...
duqmm3u

Wrocław: pożar hali na Stabłowicach - nowe informacje

Do potężnego pożaru doszło z soboty na niedzielę, o godzinie 00:30 na Stabłowicach. Spaliły się hala produkcyjna i magazyn firmy Dan-Mark. Do dziś 9 zastępów dogasza pogorzelisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poniedziałek służby nadal dogaszają pogorzelisko. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej.
W poniedziałek służby nadal dogaszają pogorzelisko. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej. (Radosław Kłos)
duqmm3u

Pożar hali na Stabłowicach

W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 00:30 zapaliły się hala produkcyjna i magazyn firmy Dan-Mark, przy ulicy Stabłowickiej 129. Dan-Mark produkował na miejscu materiały szkolno-biurowe, co sprawiło, że pożar rozprzestrzenił się w błyskawicznym tempie. Około godziny 1:00 ogień ogarnął już całą halę, czyli 12,5 tysiąca metrów kwadratowych. W sumie przy pożarze hali na Stabłowicach pracowały 33 zastępy straży pożarnej.

Ogień przestał się rozprzestrzeniać około godziny 12:00 w niedzielę, jednak służby do chwili obecnej dogaszają pogorzelisko. Dopóki działania zabezpieczające policji i straży nie zostaną zakończone, nie będzie możliwe wyjaśnienie przyczyn przez biegłego i prokuratora. Na ten moment na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej.

Utrudnienia w związku z pożarem na Stabłowicach

W związku z dogaszaniem pożaru ulica Stabłowicka była zablokowana. Utrudnienia drogowe zostały już zlikwidowane, od poniedziałku kierowcy bez przeszkód jeżdżą ulicą Stabłowicką i Główną. Przywrócono także normalny ruch autobusów numer 101 i 103.

Poszkodowani w pożarze na Stabłowickiej

Firma Dan-Mark to nie jedyny poszkodowany, różne firmy wynajmowały pomieszczenia w hali – między innymi pralnia, czy hurtownia olejów i smarów. W ostatnim czasie właściciel Dan-Mark zamknął produkcję, planował utworzenie w hali galerii handlowej – Centrum Stabłowicka. Prowadził rozmowy w sprawie stosownego pozwolenia z konserwatorem, hala była bowiem obiektem zabytkowym, w którym funkcjonowała niegdyś przędzalnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duqmm3u

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

duqmm3u

Podziel się opinią

Share
duqmm3u
duqmm3u