Trwa ładowanie...

Wrocław. Pożar akademika na Biskupinie. Ewakuacja robotników

We wtorkowy poranek doszło do pożaru w domu studenckim "Arka" przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu. W tej chwili jest on wyłączony z użytku, bo trwa w nim remont. W środku znajdowali się robotnicy oraz pracownicy akademika. Konieczna była ich ewakuacja. Na miejscu pojawiło się dziewięć zastępów straży pożarnej.

Share
Wrocław. Pożar akademika na Biskupinie. Ewakuacja robotników
Wrocław. Pożar akademika na Biskupinie. Ewakuacja robotnikówŹródło: wroclaw.pl
dyldjpo

Pożar wybuchł na siódmym piętrze budynku. Dom studencki "Arka" obecnie przechodzi gruntowny remont, dlatego też w środku znajdowała się grupa robotników oraz pracownicy akademika. Zdążyli się oni ewakuować jeszcze przed przyjazdem służb. Nikt nie został ranny. Na miejscu pojawiło się aż dziewięć zastępów straży pożarnej.

Jak informuje wrocławska straż pożarna, ogień udało się ugasić, ale konieczne będzie oczyszczenie budynku i oszacowanie strat. Akademik należy do Uniwersytetu Przyrodniczego.

Wrocław. Pożar akademika na Biskupinie. Ewakuacja robotników

Władze Uniwersytetu Przyrodniczego zapowiadają powołanie komisji, której zadaniem będzie oszacowanie strat powstałych wskutek pożaru.

dyldjpo

Protest medyków. Ekspert komentuje: Cały sektor powinien więcej zarabiać

Wiadomo, że ogień pojawił się w pokoju, z którego przed remontem nie wyniesiono wszystkich przedmiotów. Znajdowały się w nim meble, a podłoga wyłożona była linoleum. Wstępna hipoteza zakłada, że podczas wykonywanych prac pojawiły się iskry, które doprowadziły do zaprószenia ognia.

Dobra wiadomość dla wrocławskich studentów jest taka, że ze względu na remont generalny, "Arka" i tak miała nie przyjmować żaków podczas roku akademickiego 2021/2022.

dyldjpo

Nie ulega jednak wątpliwości, że wskutek akcji ratowniczej, doszło do zalania wodą innych pomieszczeń, przez co straty będą obejmować znacznie więcej niż jeden pokój.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyldjpo

Podziel się opinią

Share
dyldjpo
dyldjpo