Trwa ładowanie...
d2m9cc3

Wrocław: Powstaną nowe parkingi PARK&RIDE

175 dodatkowych miejsc postojowych powstanie na nowych parkingach "Parkuj i jedź". Wykonawca jest już wybrany, a umowa podpisana. Miejsca postojowe powstaną na Klecinie i niedaleko ulicy Kosmonautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocławianie zyskają trzy nowe parkingi "Parkuj i jedź". (Wrocławskie Inwestycje)
d2m9cc3

Nowe parkingi PARK&RIDE

Na Klecinie i przy ulicy Kosmonautów powstaną trzy nowe parkingi "Parkuj i jedź". Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę z wykonawcą, dzięki temu wrocławianie mogą liczyć na dodatkowe 175 miejsc postojowych:

  • 69 miejsc powstanie przy pętli tramwajowej Klecina,
  • 57 nowych miejsc zyska okolica przystanku Kamiennogórska,
  • Parking przy przystanku Fieldorfa będzie rozbudowany o 49 miejsc.
d2m9cc3

Wykonawcą wszystkich parkingów jest firma Rotomat, a inwestycja pochłonie w sumie 4,5 miliona złotych. Wjazd na teren będzie możliwy wyłącznie dla posiadaczy okresowych biletów MPK, zakodowanych na Urbancard. Zgodnie z planami, nowe parkingi "Parkuj i jedź" mają być udostępnione w połowie 2021 roku.

Parkingi "Parkuj i jedź" we Wrocławiu

Liczba parkingów PARK&RIDE we Wrocławiu stale się powiększa, w najbliższym czasie mają one powstać również na Osobowicach (28 miejsc postojowych) i Psim Polu (rozbudowa o 40 miejsc postojowych). Wrocławskie Inwestycje ogłosiły już przetarg na wykonanie budowy i powiększenia parkingów w tych okolicach. Miejsca postojowe na Osobowicach mają być dostępne dla wszystkich, termin wykonania prac w tym miejscu nie jest jeszcze znany.

Obecnie we Wrocławiu funkcjonują 24 parkingi PARK&RIDE, wrocławianie mogą liczyć w sumie na 1450 miejsc postojowych. Wszystkie punkty znajdują się w bliskiej odległości od ważnych węzłów komunikacyjnych, aby ograniczyć ruch samochodowy w mieście i zmotywować do korzystania z komunikacji miejskiej.

d2m9cc3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2m9cc3

Podziel się opinią

Share

d2m9cc3

d2m9cc3
d2m9cc3