Trwa ładowanie...
d4eq2i3

Wrocław: Potwierdzony przypadek koronawirusa w stolicy Dolnego Śląska

Koronawirus dotarł do Wrocławia, informację potwierdził w piątek po godzinie 17:00 minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Wcześniej badania wykazały obecność koronawirusa u pacjentów w Zielonej Górze, Szczecinie i Ostródzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus we Wrocławiu. Jacek Sutryk: "To była kwestia czasu". (East News, Fot: Magdalena Pasiewicz)
d4eq2i3

Koronawirus we Wrocławiu

W piątek minister zdrowia, Łukasz Szumowski potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa we Wrocławiu. Chory to 26-latek, który wrócił do stolicy Dolnego Śląska w środę. Najprawdopodobniej wrócił z Wielkiej Brytanii samolotem przewoźnika Ryanair. Pacjent bardzo źle się poczuł i postanowił zgłosić się do szpitala. Lekarze potwierdzają, że stan zdrowia mężczyzny jest dobry. "Chory zgłosił się do służb sanitarnych już z objawami. Był od razu hospitalizowany i objęty opieką" - stwierdził w oficjalnym komunikacie minister Łukasz Szumowski. Minister potwierdził, że wszyscy Polacy u których zdiagnozowano koronawirusa to osoby młode i w średnim wieku.

Pacjent, u którego zdiagnozowano koronawirusa przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ulicy Koszarowej. W tej placówce i w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej przebywa obecnie jeszcze 10 osób z podejrzeniem zarażenim wirusem SARS-CoV-2. Ostatniego pacjenta przywieziono w piątek, po godzinie 19:00. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk podkreślił, że miasto jest przygotowane na każdy scenariusz.

d4eq2i3

Koronawirus w Polsce

W Polsce obecność koronawirusa potwierdzono jak dotąd u 5 pacjentów. Pierwszy przypadek zdiagnozowano we wtorek u 65- letniego mężczyzny. Poza Wrocławiem, zarażeni wirusem SARS-CoV-2 przebywają obecnie w:

  • Zielonej Górze – to tzw. "pacjent zero", mężczyzna ma 66 lat, w tym tygodniu wrócił z Niemiec,
  • Ostródzie - chory wspólnie z pacjentem zielonogórskiego szpitala wracał z Niemiec do Polski,
  • Szczecinie – w szpitalu znajdują się dwie osoby zarażone koronawirusem, chorzy to małżeństwo, które wróciło z wycieczki z Włoch.

Zobacz także: Zobacz: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4eq2i3

Podziel się opinią

Share

d4eq2i3

d4eq2i3
d4eq2i3