Trwa ładowanie...

Wrocław. Policjanci oddali osocze

Policjanci, którzy już wyzdrowieli z koronawirusa, chcą pomóc innym chorym. Stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu i oddali osocze, które jest wykorzystywane w leczeniu zakażonych.

Share
Wrocław. Policjanci oddali osoczeŹródło: Materiały prasowe
d1x1e6k

Osocze oddało we środę trzech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Górze. Kilka tygodni temu naleźli się w szczególnej sytuacji. W trakcie walki z niewidzialnym wrogiem, jakim jest wirus COVID-19, narażali swoje zdrowie w trakcie realizacji zadań mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby. Niestety sami zarazili się koronawirusem.

Teraz na szczęście są ozdrowieńcami i mogą bardzo pomóc innym. Kolejny raz pojawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu w celu oddania osocza dla potrzebujących.

Koronawirus. Ozdrowieńcze osocze

#

Dodajmy, że osocze ozdrowieńców może być podawane niektórym zakażonym pacjentom. Musi ono zawierać przeciwciała, które zneutralizują COVID-19.

d1x1e6k

Przypominamy, że jeżeli znajdujemy się w grupie ryzyka - posiadamy objawy mogące świadczyć o zarażeniu, bądź mieliśmy kontakt z osobą zarażoną, nie okłamujmy funkcjonariuszy, dbajmy o zdrowie nas wszystkich.

Zobacz wideo: Koronawirus czy można zakazić się ponownie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x1e6k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x1e6k
d1x1e6k