Trwa ładowanie...

Wrocław. Polacy na półmetku budowy drogi S3 do granicy. Czesi ciągle w lesie

Polacy zwykli narzekać na tempo budów i prac na terenie swojej ojczyzny. Tymczasem budowa dwóch ostatnich odcinków drogi ekspresowej S3 do granicy w Lubawce przekroczyła połowę, podczas gdy dalsza część trasy na terenie Czech powstanie najwcześniej w 2025 roku.

Share
Polacy na półmetku budowy drogi S3 do granicy. Czesi ciągle w lesiePolacy na półmetku budowy drogi S3 do granicy. Czesi ciągle w lesieŹródło: GDDKiA
diqqp0n

Budowa dwóch ostatnich odcinków drogi ekspresowej S3 do granicy w Lubawce jest już na półmetku, a nawet nieznacznie go przekroczyła. Problem w tym, że dalsza część trasy przebiegająca na terenie Czech z pewnością nie będzie gotowa tak szybko. Jej budowa rozpocznie się najwcześniej w 2023 roku.

Wrocław. Polacy na półmetku budowy drogi S3 do granicy. Czesi ciągle w lesie

Czeskim odpowiednikiem S3 będzie autostrada D11 z Jaromira do granicy Kralovec/Lubawka. "W maju podpisano 26 umów zakupu (łącznie 171 świadectw potrzebie własności do rozliczenia). Przygotowywane są plany podziału geometrycznego oraz ekspertyzy, które określają cenę nabywanego gruntu. Stopniowo na mapy katastralne wpisywane są oddzielne działki gruntu według poszczególnych obszarów katastralnych" - napisano w ulotce informacyjnej czeskiej Dyrekcji Dróg i Autostrad (RSD), którą przytacza "Dziennik Wałbrzych".

Okazuję się, że budowa D11 na odcinku granica-Trutnov ruszy dopiero w 2023 roku i powinna potrwać dwa lata. Jak informuje "Dziennik Wałbrzych", polska S3 i czeska autostrada D11 połączy wybrzeże z Pragą najwcześniej w 2029 roku.

diqqp0n

Zielone światło od USA dla Nord Stream 2. Ekspert: ''Polska ma prawo czuć się zaniepokojona''

Docelowo droga ma mieć 154 km i prowadzić ze stolicy Czech przez Hradec Kralove i Trutnov do granicy z Polską. 

Wygląda więc na to, że przez kilka lat z drogi S3 będzie się wjeżdżało wprost na czeską drogę lokalną. Południowi sąsiedzi wyraźnie nie spieszą się z pracami, choć wydaje się, że na powstaniu trasy skorzystaliby wszyscy. O kontynuacji S3 za naszą południową granicą w ramach autostrady D11 mówi podpisane 11 lutego 2016 roku Memorandum o wzajemnych działaniach obu Państw Członkowskich UE.

diqqp0n

źródło: Dziennik Wałbrzych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
diqqp0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diqqp0n
diqqp0n