Trwa ładowanie...
d1fjpij
wrocław

Wrocław. Poidełka w pięciu szkołach, miasto promuje kranówkę wśród najmłodszych

Logo "Wrocławska Kranówka" pojawiło się na specjalnych poidełkach w pięciu wrocławskich szkołach. Władze miasta promują w ten sposób idee proekologiczne i zdrowy tryb życia wśród najmłodszych mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. W 5 szkołach pojawiły się poidełka, władze w ten sposób promują picie wody z kranu
Wrocław. W 5 szkołach pojawiły się poidełka, władze w ten sposób promują picie wody z kranu (East News, Fot: East News)
d1fjpij

Poidełka działają w Szkołach Podstawowych nr 84 przy ul. Górnickiego 20, nr 107 przy ul. B. Prusa 64, nr 97 przy ul. Pawłowa 15, nr 1 przy ul. Nowowiejska 78 oraz XII LO przy pl. Orląt Lwowskich 2A.

Wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada podkreślił że "do picia dobrej wody z kranu warto przyzwyczaić od najmłodszych lat". - Warto pić kranówkę, jest zdrowa i tańsza od butelkowej, kupowanej w sklepie, ale też dlatego, że czujemy się odpowiedzialni za przyrodę wokół nas. W przyszłym roku zainstalujemy kolejnych dziesięć zdrojów w placówkach oświatowych – zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami wiceprezydent.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84, gdzie działa takie poidełko nie kryje zadowolenia. - To rozwiązanie to nie tylko udogodnienie dla uczniów, ale też proekologiczne działanie podejmowane przez nasz szkołę. Zbieramy wodę deszczową, rzadziej kosimy trawę i nie grabimy liści. Myślę, że zdrój będzie fantastycznie służył wszystkim uczniom – skomentował Rafał Just.

d1fjpij

Wrocławski Urząd Miasta zapewnia, że kranówka w szkolnych poidełkach jest kontrolowana na wszystkich etapach produkcji. Przechodzi również analizy w laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jej jakość badana jest dodatkowo przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Poidełka z kranówką mają też pojawiać się we wszystkich nowo budowanych szkołach w mieście. W przyszłym roku podobnych stanowisk możemy spodziewać się też w miejscach pożytku publicznego.

Publiczne zdroje z kranówką po raz pierwszy pojawiły się we Wrocławiu w 2012 roku. Dotychczas utworzono 10 takich punktów – m.in. na pl. Solnym, pl. Dominikańskim, u zbiegu ul. Świdnickiej i Oławskiej, a także na rynku Psiego Pola. W tym roku część kranów przechodziła modernizację.

Źródło: tuwrocław.com

d1fjpij

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kontrowersyjny szczegół w spocie KO. Polityk w odpowiedzi wspomina klip Kaczyńskiego

Podziel się opinią

Share

d1fjpij

d1fjpij
d1fjpij