Trwa ładowanie...
d31peai

Wrocław. Partynice czekają na wyścigi koni. Czy tym razem pogoda będzie łaskawa?

Planowana na ubiegły tydzień inauguracja sezonu przeszkodowego we Wrocławiu nie doszła do skutku z uwagi na intensywne opady deszczu. Mityng został przeniesiony na najbliższą środę, 1 lipca. W programie znalazło się 8 gonitw: 2 przeszkodowe oraz po 3 płotowe i na dystansach płaskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Partynice czekają na wyścigi koni. Czy tym razem pogoda będzie łaskawa?
Wrocław. Partynice czekają na wyścigi koni. Czy tym razem pogoda będzie łaskawa? (Facebook.com)
d31peai

Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego zgromadziła na starcie liczną i wyrównaną stawkę, w której trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Są w niej konie młodsze - Cosmic Magic, Turion i Tanatos - które rywalizowały w poprzednim sezonie w cyklu gonitw z przeszkodami dla czterolatków.

Z tej trójki w przekroju całego sezonu najlepiej wypadała Cosmic Magic, która wygrała dwie gonitwy, raz była druga i zajęła trzecie miejsce w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Jednak w tej najważniejszej próbie o dwie długości uległa Turionowi, który przegrał ten wyścig tylko o krótki łeb. Dość wyraźnie ustępował tej dwójce Tanatos.

Wrocław. Partynice czekają na wyścigi koni. Czy tym razem pogoda będzie łaskawa?

Z grona starszych koni największe przeszkodowe doświadczenie ma Netto, który wygrał wprawdzie tylko raz, ale często zajmował płatne miejsca, także w największych gonitwach, jak Wielka Wrocławska czy Crystal Cup. Z czeskich reprezentantów King Artur w swoim ostatnim starcie, przeszło rok temu, wygrał w Mediolanie, z kolei na początku przeszkodowej kariery odniósł dwa zwycięstwa we Wrocławiu, potrafił też zająć drugie miejsce w gonitwie G2 w Merano.

d31peai

ZOBACZ WIDEO: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Bogatą w przeszkodowe starty karierę ma Herbata, która w sierpniu 2018 r. sensacyjnie wygrała silnie obsadzoną gonitwę Wrocławska Trial, bijąc kilku z obecnych rywali oraz samą Delight My Fire, dwukrotną triumfatorkę Wielkiej Wrocławskiej.

Wrocław. Partynice czekają na wyścigi. Ciekawie wśród starszych koni

Dwa ciekawe biegi zapowiadają się w płotowej rywalizacji starszych koni. W pierwszej serii pobiegnie m.in. Trim, zwycięzca ubiegłorocznej Wielkiej Partynickiej. Groźny może być Linovsky z Czech, który zaliczył dziewięć płotowych startów, dwa kończąc zwycięsko: we Wrocławiu i w Merano, gdzie biegał także w gonitwach rangi G1 i G2. W drugiej serii intrygującym uczestnikiem jest klacz Azamourday, która w ciągu pięciu sezonów we Włoszech wygrała siedem gonitw z płotami i sumę ponad 60 tys. euro, jednak w poprzednim sezonie pauzowała.

d31peai

Spore doświadczenie w płotowych startach ma Nebo, ale zdobywał je jako trzylatek, ponieważ w zeszłym roku przestawił się na gonitwy z przeszkodami, w których też odnosił sukcesy, włącznie z triumfem w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

W gonitwie z przeszkodami dla czterolatków wszystkie konie debiutują w tej specjalności, ale część z nich ma za sobą skokowe doświadczenie zdobyte w gonitwach płotowych. Dotyczy to w szczególności trójki Say Szumawa, Old Navy i Una Emocion, która rywalizowała w partynickim cyklu gonitw dla trzylatków. Najwyższa ocena należy się klaczy Say Szumawa, a to z racji zwycięstwa w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, gdzie daleko w tyle zostawiła pozostałą dwójkę. Dwa płotowe starty na koncie ma czeski reprezentant La Coral, który po trzecim miejscu w debiucie, w kolejnym występie sięgnął po zwycięstwo.

Wrocław. Partynice na razie bez kibiców

Mityng na torze Partynice rozpocznie się 1 lipca o godz. 15:00, ale bez udziału publiczności, co związane jest z obecną sytuacją i obostrzeniami wprowadzonymi w związku z COVID-19. Wyścigi będzie można jednak obejrzeć online na kanałach Partynic oraz Służewca na Facebooku oraz YouTube.

Czytaj także: Wrocław. Wybory 2020. Trzaskowski wygrał z Dudą w stolicy Dolnego Śląska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d31peai

Podziel się opinią

Share

d31peai

d31peai