Trwa ładowanie...

Wrocław. Park Południowy torem do gry w petanque. Zabawa dla wszystkich

Srebrne, lśniące w słońcu, turlające się po wielu torach metalowe kule i wielopokoleniowe drużyny - taki scenariusz marzy się Markowi Munikowskiemu, propagatorowi i sympatykowi popularnej, uwielbianej przez Francuzów gry. W ramach projektu Mikrogranty, w programie ”Bulę rusz” wrocławianie będą mogli teraz nauczyć się jej zasad.

Share
Wrocław. Park Południowy torem do gry w petanque. Zabawa dla wszystkich
Wrocław. Park Południowy torem do gry w petanque. Zabawa dla wszystkichŹródło: Materiały prasowe
d3iualj

Na cykl spotkań w parku Południowym organizator zaprasza starszych i młodszych graczy, tych którzy nigdy w życiu nie trzymali buli i świnki w rękach, jak i tych, którzy już posmakowali w tej rozrywce.


Będzie okazja, by poznać lub utrwalić sobie technikę gry i zasady. W sierpniu i wrześniu wszyscy zainteresowani będą mogli poznać bliżej grę w petanque, zwaną też grą w bule. ”To wyjątkowo otwarta dyscyplina, odpowiednia dla ludzi w każdym wieku i różnym stopniu sprawności fizycznej, w skład których mogą wchodzić np. dziadkowie z wnukami lub osoby o ograniczonej sprawności. Znając podstawowe zasady nie jest nawet konieczne posługiwanie się tym samym językiem” - zachęcają organizatorzy.

Trzej doświadczeni gracze - Marek Munikowski, Kamil Ladaczek i Tomasz Lipczyński - odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą zrozumieć podstawy i nauczą kilku sztuczek znanych tylko bardziej zaawansowanym graczom.

d3iualj

Wrocław. Park Południowy torem do gry w petanque. Zabawa dla wszystkich

We wtorek 11 sierpnia o godzinie 17 zorganizowane będzie spotkanie, na którym będzie można poznać podstawy gry wraz z teorią o możliwych wariantach i konkurencjach. Kolejne tury ”Bulę rusz” to doskonalenie umiejętności i dobra zabawa. 15 września o godzinie 17, na przestrzeni pomiędzy stawem a pomnikiem Fryderyka Chopina w parku Południowym odbędzie się finałowa rozgrywka.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy na maila: bulerusz@gmail.com. Zasady gry, regulamin uczestnictwa, przewidujący między innymi posiadanie maseczek, można znaleźć na facebookowym fanpage’u ”Bulę rusz na Krzykach”.

Polski samochód elektryczny. Fabryka powstanie z unijnych funduszy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3iualj

Podziel się opinią

Share
d3iualj
d3iualj