Trwa ładowanie...

Wrocław. Ostra jazda. Kobiety zaprotestują na ulicach

W poniedziałkowe popołudnie przejazd przez wrocławskie arterie i skrzyżowania może okazać się naprawdę trudny. Rusza "Ostra jazda" czyli akcja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Protesty przeciwko pracy Trybunału Konstytucyjnego nad przepisami antyaborcyjnymi potrwają cały tydzień.

Share
Wrocław. Ostra jazda. Kobiety zaprotestują na ulicachWrocław. Ostra jazda. Kobiety zaprotestują na ulicachŹródło: Facebook.com
d2fwizx

Nie można protestować na placach z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią, dlatego demonstracje odbywać się będą na jezdniach, w samochodach. Wrocławianki i wrocławianie, którzy nie zgadzają się z planami zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej wyjadą w pojazdach oblepionych plakatami.

Przepisy, które rozważać ma 22 października Trybunał Konstytucyjny, mają wprowadzić zakaz dopuszczalnej teraz aborcji ze względu na wady płodu, ale organizacja ma zademonstrować również niezadowolenie z innych aspektów polityki rządzących - z zamachu na demokrację i wolne sądy.

Wrocław. Ostra jazda. Kobiety zaprotestują na ulicach Facebook
Wrocław. Ostra jazda. Kobiety zaprotestują na ulicach w samochodach opatrzonych plakatamiŹródło: Facebook

"Jest pandemia. Wirus szaleje. Jest też PiS i ma niegalny TK i nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN. Więc bierze się za aborcję (22/10), Rzecznika naszych praw (20/10), wolnych Sędziów (12/10 i 22/10). PiS szaleje. Dlatego ze względu na pandemię nie robimy protestu ulicznego, bo w odróżnieniu od covidiotów typu Czarnek i kłamców typu Morawiecki jesteśmy odpowiedzialne. Ale ze względu na PiS i jego pomysły robimy ostrą jazdę - protest samochodowy. Grzejcie silniki" - napisały działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w zaproszeniu na demonstrację.

d2fwizx

Wrocław. Ostra jazda. Kobiety zaprotestują na ulicach

Zmotoryzowane uczestniczki i uczestnicy demonstracji zbiorą się około godziny 16 na rogu Frycza Modrzewskiego i Purkyniego i od 16.30 do 18 będą się przemieszczać na trasie Muzeum Narodowe - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego - Grodzka - Hala Targowa - pl. Dominikański - Kołłątaja - Stawowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Teatr Lalek - Kazimierza Wielkiego - pl. Solny - Hala Targowa - róg Frycza - Modrzewskiego i Purkyniego.

Akcja w założeniu ma być czarnym tygodniem dla praw kobiet i praworządności w Polsce. Podobny strajk odbył się w kwietniu w związku z projektem ustawy autorstwa Kai Godek, który zaostrza prawo aborcyjne. Docelowo miał wprowadzić zakaz przerywania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Kobiety, nie mogąc w inny sposób wyrażać swojego sprzeciwu w związku z zakazem zgromadzeń w czasie lockdownu, stawały w kolejkach do sklepów lub wywieszały transparenty na balkonach. Ta akcja okazała się skuteczna.

Koale w Australii. Ekolodzy biją na alarm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fwizx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fwizx