Trwa ładowanie...

Wrocław. Od synagogi do domów towarowych. Spacery po żydowskim mieście

Z Jerzym Kichlerem, znakomitym przewodnikiem i opowiadaczem, autorem wielu książek rejestrujących historię żydowskiej gminy we Wrocławiu, można wybrać się tego lata na fascynującą wycieczkę.

Wrocław. Od synagogi do domów towarowych. Spacery po żydowskim mieścieWrocław. Od synagogi do domów towarowych. Spacery po żydowskim mieścieŹródło: Facebook.com
d2lx3e1
d2lx3e1

Letnie spacery po żydowskim Wrocławiu Jerzy Kichler, działacz społeczności żydowskiej w Polsce, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP i przewodniczący wrocławskiej gminy, prowadzić będzie w każdą środę sierpnia.

Wycieczki zaczynać się będą pod Synagogą Pod Białym Bocianem przy ulicy Włodkowica 5a o godzinie 17. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać historii niemal dwustuletniej synagogi, która przez wiele dekad w PRL-u popadała w kompletną ruinę, by odzyskać blask i służyć jako wyjątkowe wrocławskie miejsce spotkań i koncertów. Będzie można także zwiedzić inne miejsca - zobaczyć, gdzie mieściło się Żydowskie Seminarium Teologiczne, obejrzeć pomnik stojący w miejscu Nowej Synagogi, zajrzeć do dawnego Teatru Żydowskiego i obejrzeć żydowskie domy towarowe.

Wrocław. Od synagogi do domów towarowych. Spacery po żydowskim mieście

Spacery kierowane są do osób indywidualnych i są w języku polskim. Przez półtorej godziny będzie można posłuchać niesamowitych historii dotyczących losów przedwojennych mieszkańców miasta, opowieści o tworzeniu się żydowskiej gminy na nowo w powojennych realiach oraz o trudnym przełomie roku 1968, gdy po dawnych mieszkańcach okolic ulicy Włodkowica znów pozostały puste domy, warsztaty, sklepy.

Koronawirus w Polsce. Rząd szykuje się na drugą falę. "Pracujemy nad strategią"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lx3e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lx3e1