Trwa ładowanie...

Wrocław. Nowy sposób rozliczania biletów. Pasażerze, nie zdziw się

MPK Wrocław zmienia sposób pobierania opłat z rachunku bankowego powiązanego z kartą płatniczą. Jeśli zakupimy bilet w kasowniku, nie zdziwmy się jeśli opłata nie od razu zostanie pobrana z naszego konta. Od teraz przewoźnik będzie miał na to 30 dni.

Share
Wrocław. Nowy sposób rozliczania biletów. Pasażerze, nie zdziw sięŹródło: MPK Wrocław
d3ufxpm

Do tej pory zasady związane z zakupem biletów w kasownikach, jakie znajdują się w każdym tramwaju czy autobusie komunikacji miejskiej były bardzo proste. Wystarczyło zapłacić kartą, a po chwili z naszego konta znikała żądana kwota.

Jeśli tego samego dnia podróżowaliśmy autobusem czy tramwajem jeszcze raz i musieliśmy skorzystać z kolejnego biletu, opłata pobierana była po raz drugi. Teraz sytuacja ulegnie zmianie.

Wrocław. Nowy sposób rozliczania biletów

Od teraz rachunek pasażera, który zakupił bilet na przejazd komunikacją MPK Wrocław, będzie obciążany na koniec dnia. Nie zdziwmy się zatem, jeśli np. po zakupie biletu normalnego z naszego konta nie od razu zniknie kwota 3,40 zł.

ZOBACZ WIDEO: Egzamin ósmoklasisty. Uczniowie napisali test. Ich rocznik czuje się "eksperymentem"

Aby wyjaśnić to na przykładzie. Jeśli 16 czerwca o poranku kupiliśmy bilet za 3,40 zł, a tego samego dnia wybraliśmy się jeszcze w podróż z MPK Wrocław i np. kupiliśmy bilet 90-minutowy za 6 zł, to nasz rachunek zostanie obciążony raz i to na łączną kwotę 9,40 zł.

d3ufxpm

MPK Wrocław informuje, że obciążenie rachunku bankowego pasażera daną kwotą może nastąpić w terminie do 30 dni od daty zakupu biletów. Dlatego jeśli na koniec dnia zauważymy, że z naszego konta nie pobrano opłaty za przejazd, to nie powinniśmy się przedwcześnie cieszyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3ufxpm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ufxpm
d3ufxpm