Trwa ładowanie...
d3flifr

Wrocław. Nowi mieszkańcy wsi mają dość rolników. Wiele konfliktów muszą rozstrzygać sądy

W ostatnich latach obserwujemy bardzo widoczny trend migracji ludności miejskiej do wsi. Uroczy domek za miastem kusi zmęczonych zgiełkiem zatłoczonego centrum. Zapominają jednak, że wieś również ma swoje ciemne strony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Nowi mieszkańcy wsi mają dość rolników. Wiele konfliktów muszą rozstrzygać sądy
Wrocław. Nowi mieszkańcy wsi mają dość rolników. Wiele konfliktów muszą rozstrzygać sądy (Flickr)
d3flifr

Hałas kombajnów, pianie koguta czy smród obornika to nieodłączne elementy prawdziwej wsi, którą zamieszkują rolnicy. Nowi mieszkańcy nie są jednak entuzjastami głośnej pracy rolniczych maszyn czy zapachów zwierząt. I piszą skargi, o czym informuje "Radio Wrocław".

Wrocław. Nowi mieszkańcy wsi mają dość rolników. Wiele konfliktów muszą rozstrzygać sądy

Karol Ciepły, rolnik gospodarzący na obrzeżach Oławy przekonuje w rozmowie z wrocławską rozgłośnią, że stara się być jak najmniej uciążliwy dla innych mieszkańców. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Rzucanie kłód pod nogi naturalnym gospodarstwom ma swoje konsekwencje. - Chcielibyśmy mieć jak najwięcej naturalnych produktów, tymczasem korzystamy z wielotysięcznych ferm gdzie się tuczy zwierzęta i podchodzi się do tego inaczej niż gdyby to było jajeczko, mleko czy serek od zwierząt radośnie biegających po łące - powiedział.

d3flifr

Konflikty pomiędzy nowym a starym mieszkańcami często musi rozstrzygać sąd. Czasem jednak role mediatora podejmują wójtowie czy burmistrzowie. - Ostatnio odbyłem dwa spotkania z takimi skonfliktowanymi stronami i w obu przypadkach przegadali oni sprawę przed urzędem, a teraz są dobrymi sąsiadami - powiedział Wojciech Błoński, wójt Długołęki.

ZOBACZ WIDEO: Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Dolnośląska Izba Rolnicza prowadzi akcję “STOP usuwaniu rolnictwa wsi”. Ma ona na celu przekonanie tych, którzy nie żyją z roli, by okazali swoim pracującym w tej ciężkiej branży sąsiadom więcej wyrozumiałości.

Czytaj także: Wrocław. Zmień piec. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3flifr

Podziel się opinią

Share

d3flifr

d3flifr