Trwa ładowanie...
d40xd1i

Wrocław: nowe znaki przy przystankach

Poziome znaki pojawiły się przy przystanku na placu Jana Pawła II, specjalne piktogramy przedstawiają osobę na wózku inwalidzkim oraz wózek dziecięcy. Jaką rolę mają spełniać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław testuje specjalne znaki przy przystankach. Mają one ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej m.in. osobom niepełnosprawnym. (UM Wrocław)
d40xd1i

Specjalne znaki zostały na razie namalowane w charakterze pilotażowym. Piktogramy są odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłoszone przez Biuro Wrocław Bez Barier. Rozwiązanie ma ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom prowadzącym wózki dziecięce. Osoby, które ustawią się w tak oznaczonym miejscu, dadzą znać motorniczemu lub kierowcy autobusu, że chcą wsiąść do pojazdu. Pracownicy MPK nie tylko będą mogli zatrzymać się jak najbliżej, ale będzie to dla nich również jasny sygnał, że taki pasażer może potrzebować pomocy przy wsiadaniu.

„Projektując miejską przestrzeń myślimy o niej w sposób uniwersalny – uwzględniający potrzeby wszystkich mieszkańców, również tych o ograniczonej mobilności” – stwierdził prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Na razie rozwiązanie jest testowane, jednak docelowo znaki mogą pojawić się w najbardziej popularnych miejscach przesiadek we Wrocławiu - tam gdzie pasażerów jest szczególnie dużo i motorniczy, czy kierowca może zwyczajnie nie zauważyć osoby niepełnosprawnej lub rodzica z wózkiem dziecięcym.

d40xd1i

Wrocław to drugie miasto w Polsce, które zdecydowało się przetestować specjalne znaki na przystankach. Piktogramy pojawiły się jako pierwsze w Katowicach.

Podziel się opinią

Share

d40xd1i

d40xd1i
d40xd1i