Trwa ładowanie...
d2crfmx

Wrocław. Nowe tramwaje dla MPK. Wyprodukuje je polska firma

Wrocław jest w fazie budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Powstają tory też tramwajowe na Popowicach. To wymusza zakup nowych wozów. MPK Wrocław właśnie otworzyło oferty na zakup 25 tramwajów z opcją rozszerzenia zamówienia o 21 kolejnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Nowe tramwaje dla MPK. Wyprodukuje je polska firma
Wrocław. Nowe tramwaje dla MPK. Wyprodukuje je polska firma (Facebook.com)
d2crfmx

MPK Wrocław na zakup 25 nowych tramwajów zarezerwowało w swoim budżecie 24 mln zł. Jak poinformował prezes Krzysztof Balawajder, do miejskiego przewoźnika wpłynęły dwie oferty. Złożyły je poznański Modetrans, który zaoferował miastu model Moderus Gamma 2, oraz bydgoska PESA z tramwajem Twist.

Wrocław. Nowe tramwaje dla MPK. Wyprodukuje je polska firma

Które tramwaje ostatecznie trafią do Wrocławia? Tego jeszcze nie wiadomo, bo trwa analiza ofert. Rozstrzygające będą cena oraz liczne kryteria techniczne, które są objęte tajemnicą u obu oferentów. MPK Wrocław planuje opublikować pełną informację związaną z otwarciem kopert najpóźniej 26 czerwca (piątek). Niezależnie od tego, kto będzie wygranym tego pojedynku, tramwaje będą pochodzić z Polski.

d2crfmx

"Dla mnie, jako gospodarczego patrioty, to doskonała wiadomość. Rywalizacja dwóch szanowanych i sprawdzonych polskich firm gwarantuje dobrą jakość i cenę oraz pozostanie istotnego kapitału i miejsc pracy w Polsce" - ogłosił Krzysztof Balawajder na swoim Facebooku.

ZOBACZ WIDEO: Wybory prezydenckie 2020. Kiedy poznamy wyniki? Wojciech Hermeliński wskazał datę

"Bo bycie patriotą to to nie usta pełne frazesów ale szacunek: do drugiego człowieka, prawa i narodowych symboli. To łzy wzruszenia w czasie Mazurka Dąbrowskiego i wspieranie polskiego przemysłu z poszanowaniem dla jakości i konkurencyjności" - dodał prezes MPK Wrocław.

d2crfmx

Wrocław. Nowe tramwaje dla MPK. Modertrans i PESA znane mieszkańcom

Niezależnie od tego, która z firm ostatecznie wygra przetarg na zakup nowych tramwajów dla Wrocławia, mieszkańcy bardzo dobrze znają już wozy firm Modertrans i PESA.

Poznańska spółka dostarczyła już do stolicy Dolnego Śląska kilkadziesiąt egzemplarzy modelu Moderus Beta. Jest to jednak starsza konstrukcja, która nie posiada chociażby w 100 proc. niskiej podłogi, co było powszechnie krytykowane przez mieszkańców miasta.

Zaoferowany przez Modertrans model Moderus Gamma 2 jesienią ubiegłego roku był testowany na ulicach Wrocławia.

Z kolei PESA w 2015 roku dostarczyła do Wrocławia model Twist. Teraz bydgoska firma ponownie zaoferowała ten tramwaj MPK Wrocław.

Czytaj także: Wrocław. "Pociąg do kultury" wraca. Znów dojedziemy do Berlina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2crfmx

Podziel się opinią

Share
d2crfmx
d2crfmx