Trwa ładowanie...

Wrocław. Nowe przedszkola. Przybywa miejsc w placówkach

Wrocław robi wszystko, by nie brakowało miejsc dla dzieci w przedszkolach, a placówki nie były przepełnione. Tylko w tym roku do użytku oddano 10 nowych przedszkoli, które mogą przyjąć niemal 1800 najmłodszych.

Wrocław. Nowe przedszkola. Przybywa miejsc w placówkachŹródło: wroclaw.pl
d42r2hd
d42r2hd

Poprawa infrastruktury przedszkolnej to jeden z priorytetów prezydentury Jacka Sutryka. Wrocław za jego kadencji nie tylko buduje nowe placówki, ale też zachęca inne instytucje oraz organizacje do tworzenia przedszkoli publicznych.

- Tym razem jest to rekordowe blisko 1800 miejsc w 10 lokalizacjach na terenie całego miasta. Do części przedszkoli już chodzą dzieci lub właśnie trwa rekrutacja. Kilka inwestycji jest jeszcze w toku - mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego.

Wrocław. Nowe przedszkola. Przybywa miejsc w placówkach

  • Jackowskiego - 200 miejsc
  • WUWA 2, 75 miejsc
  • Na Grobli, 125 miejsc
  • Cynamonowa, 200 miejsc
  • Radkowska, 350 miejsc
  • Śląska, 350 miejsc
  • Paulińska, 100 miejsc
  • Mokronoska, I etap 125 miejsc, II etap 75 miejsc
  • Barskich, 25 miejsc
  • Stabłowicka, I etap 100 miejsc, II etap 50 miejsc

ZOBACZ WIDEO: Potencjał nuklearny NATO. Ekspert o lokalizacji bomb w Polsce

Do części przedszkoli dzieci już chodzą lub właśnie trwa rekrutacja. Kilka inwestycji jest jeszcze w toku.

d42r2hd

Wrocław. Rozbudowa już działających przedszkoli

Wrocław nie tylko buduje nowe przedszkola, ale też rozbudowuje już działające placówki. Tak jest chociażby na Gaju, gdzie przy ul. Radkowskiej i obok funkcjonującego tam Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Kłodzkiej powstaje kolejne przedszkole. W budynku dodatkowo zostanie utworzony żłobek dla 50 dzieci.

125 dzieci uczęszcza od stycznia do przedszkola, jakie uruchomiono na Stadionie Wrocław. Kolejni podopieczni trafią tam we wrześniu.

Nowe przedszkole powstaje też przy ul. Barskich. Obecnie działa tam niepubliczna szkoła, ale wkrótce w jej miejscu powstanie przedszkole na 25 osób. Rozbudowana zostanie też placówka "Pod Wierzbami" przy ul. Stabłowickiej. Właściciel tego przedszkola podjął decyzję o rozbudowie budynku, dzięki czemu przybędzie tam 150 kolejnych miejsc dla najmłodszych.

Wrocław. Przedszkola w fazie budowy

W fazie budowy jest jeszcze przedszkole przy ul. Na Grobli. Dzieci będą uczęszczać do dawnego budynku MPWiK z charakterystycznej czerwonej cegły. Będzie to tym samym jedna z piękniejszych placówek przedszkolnych we Wrocławiu.

d42r2hd

- Budynek został gruntownie przebudowany na potrzeby przedszkola. Wyróżnia go świetlik, który jest położony nad punktem centralnym, gdzie znajdzie się wyposażone w ruchomą scenę miejsce występów dla dzieci. Wśród zieleni zbudowany zostanie również plac zabaw - zdradza Marcin Miedziński.

Do przedszkola przy ul. Na Grobli chodzić będzie 125 dzieci. Nowa placówka powstaje też przy ul. Cynamonowej. Jest to budynek budowany przez inwestora prywatnego, ale na gruncie miejskim oddanym w użytkowanie wieczyste.

Wszystkie nowe przedszkola we Wrocławiu to placówki publiczne, które są prowadzone przez miasto lub operatorów. W przypadku tych drugich - są one w 100 proc. finansowe przez miasto. Dlatego rodzice mają zapewnioną taką samą jakość i opłaty jak w tradycyjnej miejskiej placówce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d42r2hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42r2hd