Trwa ładowanie...
holderName

Wrocław: Niebawem ruszy budowa dwóch podmiejskich węzłów przesiadkowych

W Siechnicach i Świętej Katarzynie powstaną dwa centra przesiadkowe. Prace ruszą już niebawem przy stacjach kolejowych w tych miejscowościach. Nowe węzły zintegrują kolej podmiejską z komunikacją autobusową, samochodową, a nawet rowerową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już niebawem ruszą budowy dwóch nowoczesnych węzłów przesiadkowych pod Wrocławiem.
Już niebawem ruszą budowy dwóch nowoczesnych węzłów przesiadkowych pod Wrocławiem. (An Archi Group Sp. z o. o.)
holderName

Budowa dwóch węzłów przesiadkowych pod Wrocławiem

Siechnice i Święta Katarzyna – to w tych miejscowościach powstaną nowoczesna centra przesiadkowe. W obu przypadkach będą one połączone z wyremontowanymi w ostatnim czasie stacjami kolejowymi. Plany budowy przewidują liczne miejsca parkingowe zarówno dla aut, jak i rowerów, przewidziane są również dodatkowe przystanki dla autobusów. Węzły mają być nowoczesne i przyjazne podróżnym – powstaną tam stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, infoboxy oraz specjalne systemy dynamicznej informacji pasażerskiej.

Nowa inwestycja zakłada również przebudowę infrastruktury drogowej. Prace będą prowadzone również na trasach dojazdowych do stacji kolejowych, a cały teren będzie upiększony o nowe krzewy i drzewa. Łączny koszt inwestycji w Siechnicach i Świętej Katarzynie ma wynieść 12.546.000 złotych. Prace mają rozpocząć się po oficjalnym przekazaniu terenu, czyli wraz z końcem marca, a termin oddania planowany jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

holderName

Utrudnienia w związku z budową węzłów przesiadkowych

Budowa węzłów przesiadkowych będzie wymagała wprowadzenia pewnych ograniczeń w ruchu. W przypadku Siechnic ulica Kolejowa zostanie zwężona po obu stronach, a na ulicy Szkolnej zostanie wprowadzone jednostronne zwężenie z tymczasową sygnalizacją świetlną. W związku z tym kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia drogowe. Podróżni również powinni liczyć się z utrudnieniami, na czas robót przystanek Siechnice-Elektrociepłownia zostanie zamknięty, tymczasowy przystanek będzie funkcjonował na ulicy Kolejowej. Zmiany organizacji ruchu w związku z budową węzła w Świętej Katarzynie nie są jeszcze znane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. W całej Polsce rośnie liczba ofiar

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName