Trwa ładowanie...

Wrocław. Mroczne tajemnice II wojny światowej. Nowa książka wrocławskiego dziennikarza

O tym, jak doszło do tego, że w małej miejscowości na Dolnym Śląsku powstał jeden z najpotworniejszych obozów III Rzeszy, pisze na stronach swojej nowej publikacji Tomasz Bonek, wrocławski dziennikarz. To kolejny ujawniony epizod dolnośląskiej historii z czasów hitlerowskich Niemiec.

Share
Wrocławski dziennikarz napisał kolejną historyczną książkę. Tym razem zajął się tajemniczą bronią chemiczną, produkowaną przez nazistów w laboratoriach działających przy obozie jenieckim w małym dolnośląskim miasteczku
Wrocławski dziennikarz napisał kolejną historyczną książkę. Tym razem zajął się tajemniczą bronią chemiczną, produkowaną przez nazistów w laboratoriach działających przy obozie jenieckim w małym dolnośląskim miasteczku Źródło: Materiały prasowe
d31bmmk

To opowieść o koszmarnej broni, która miała odmienić losy II wojny światowej. Trop tej chemicznej zagadki, wobec której hitlerowcy mieli wielkie plany, całkowicie sprzeczne z humanitaryzmem, prowadzą do dolnośląskiej miejscowości Dyhernfurth. To tam powstał obóz, w którym na więźniach prowadzono przerażające eksperymenty.

Wcześniej powstaje tu ogromny zakład przemysłowy, ukryty w lesie. W tajnych laboratoriach naukowcy syntetyzują dla Wehrmachtu bojowe środki trujące. Ich siłę testują na więźniach obozu, traktowanych gorzej niż laboratoryjne zwierzęta.

d31bmmk

Tomasz Bonek, dziennikarz wielu specjalności, autor książek podróżniczych, historycznych i specjalistycznych opracowań z zakresu najnowszych mediów i biznesu, tropiciel zagadek z przeszłości, opisujący między innymi dzieje średzkiego skarbu i złota Hitlera, na stronach najnowszej publikacji opisuje swoje śledztwo. Dotyczy ono broni, której użycie mogło odmienić losy wojny. Dziennikarz dociera do relacji więźniów, którzy przetrwali te nieludzkie eksperymenty.

Wrocław. Mroczne tajemnice II wojny światowej. Nowa książka wrocławskiego dziennikarza

Książka, która nie jest łatwą lekturą, jednak przybliża nowe aspekty II wojny światowej i wskazuje na to, że jej finał na pewnym etapie wcale nie był tak oczywisty, jest już w księgarniach. A 30 maja o godzinie 20 Wydawnictwo Znak, odpowiedzialne za publikację "Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy", zaprasza na premierowe spotkanie z autorem, Tomaszem Bonkiem. Prowadzeniem sieciowej relacji zajmie się Joanna Lamparska, a transmisję znaleźć będzie można na profilach Znak Horyzont i Wydawnictwo Znak.

Izrael odpowiada Hamasowi. Runął wieżowiec w Strefie Gazy. Nagranie świadka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31bmmk

Podziel się opinią

Share
d31bmmk
d31bmmk