Trwa ładowanie...

Wrocław. MPK stawia na sport. Ruszą zajęcia fitness dla pracowników

W ostatnich latach coraz więcej firm stawia na propagowanie zdrowego trybu życia wśród swoich pracowników. Nie inaczej jest w MPK Wrocław. Od dłuższego czasu firma organizuje rozgrywki w siatkówkę, piłkę nożną i koszykówkę. Teraz w planach są zajęcia fitness.

Share
Wrocław. MPK stawia na sport. Ruszą zajęcia fitness dla pracowników
Wrocław. MPK stawia na sport. Ruszą zajęcia fitness dla pracownikówŹródło: pixabay.com, fot: happyveganfit
dullc3m

Piłkarska drużyna Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego rywalizuje m. in. w rozgrywkach WROCBAL. W tym sezonie ekipie udało się rozegrać świetny sezon i awansować do Superligi, najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wrocław. MPK stawia na sport. Ruszą zajęcia fitness dla pracowników

Teraz prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder chciałby zaktywizować również panie, które pracują w spółce. "Chciałbym umożliwić rozwijanie sportowych pasji także u Pań zatrudnionych w naszej Spółce. Bo bardzo poważnie traktuję kwestie równości, na każdym froncie" - przekazał za pośrednictwem swojego konta na Facebooku Balawejder.

W związku z tym od września pracownicy MPK będą mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach fitness. Będą się one odbywały w dwóch grupach - zaangażowanej oraz początkującej. Pierwsza przeznaczona jest dla osób ćwiczących od dłuższego czasu, a druga, dla chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportem i fitnessem.

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Balawejder zapewnia, że firma zapewni salę oraz profesjonalnego instruktora. To nie koniec działań MPK Wrocław. Prezes spółki zachęcił pracowników do przesyłania ich własnych pomysłów. Takie podejście pracodawcy do pracowników zasługuje na słowa pochwały.

dullc3m

Jak wiemy otyłość i brak ruchu to problemy współczesnego świata. Pracownicy MPK - tak kierowcy czy motorniczy jak i osoby działające w biurach, są narażone na problemy zdrowotne w związku z charakterem pracy. Bardzo ważnym jest, aby aktywizować je i namawiać do zdrowego trybu życia. Działania MPK Wrocław w tym kierunku powinny być wzorem dla innych firm i spółek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dullc3m

Podziel się opinią

Share
dullc3m
dullc3m