Trwa ładowanie...
d1au7tl

Wrocław. MPK stara się o autobusy elektryczne. Przetarg możliwy jeszcze w 2021 roku

MPK Wrocław myśli o zakupie elektrycznych autobusów. Wprawdzie nie będą to polskie pojazdy tworzone w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, bo projekt zamknięto w roku 2020, ale jest szansa na uzyskanie dofinansowania na zakup pojazdów innych producentów.
Share
Wrocław. MPK stara się o autobusy elektryczne. Przetarg możliwy jeszcze w 2021 roku
Wrocław. MPK stara się o autobusy elektryczne. Przetarg możliwy jeszcze w 2021 rokuŹródło: MPK Wrocław
d1au7tl

W MPK Wrocław o zakupie elektrycznych autobusów mówi się już od kilku lat. Miejski przewoźnik złożył właśnie jeden z trzech wniosków do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. MPK liczy na otrzymanie dofinansowania w kwocie 73 mln zł i pożyczki w wysokości 25 mln zł.

- Przygotowany przez nas projekt zakłada też kupno 28 ładowarek typu plug-in i pięciu️ pantografowych, montowanych na pętlach. Część z tej kwoty zostanie również przeznaczona na szkolenia dla kierowców i mechaników – informuje na łamach miejskiego portalu Bartosz Naskręski z MPK Wrocław.

Wrocław. MPK stara się o autobusy elektryczne. Przetarg możliwy jeszcze w 2021 roku

W każdym roku przewidziano po trzy nabory na pozyskanie środków. MPK Wrocław zamierza złożyć wnioski w każdym z nich. - Łącznie można wnioskować o pieniądze na 76 autobusów. Pierwszy wniosek już został zaakceptowany i czekamy na ocenę wniosku według kryteriów jakościowych - dodaje Naskręski.

d1au7tl

Brak prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Roman Giertych o państwie policyjnym

Jeśli wnioski zostaną pozytywnie zaakceptowane i uda się uzyskać dofinansowanie, to ogłoszenie przetargu na zakup elektrycznych autobusów może być możliwe jeszcze w 2021 roku.

Do tej pory Wrocław jedynie testował elektryczne autobusy na terenie miasta. W roku 2019 sprawdzano Volvo i Solarisa. Niedawno w stolicy Dolnego Śląska pojawił się też Autosan.

d1au7tl

MPK Wrocław wstępnie zakłada, że autobusy elektryczne kursowałyby na liniach K, 106, 129 i 142.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1au7tl

Podziel się opinią

Share
d1au7tl
d1au7tl