Trwa ładowanie...
d3bm983

Wrocław. Można aktywować bon turystyczny. Jak to zrobić?

Bon turystyczny to wsparcie dla rodzin z dziećmi, dzięki któremu możliwe będzie sfinansowanie wyjazdu na wakacje. Dodatek został wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Można go aktywować począwszy od 1 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Można aktywować bon turystyczny. Jak to zrobić?
Wrocław. Można aktywować bon turystyczny. Jak to zrobić? (Istock)
d3bm983

Bon turystyczny to kolejna forma wsparcia dla Polaków w dobie pandemii koronawirusa. Można nim zapłacić m.in. za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego, które są wpisane na listę Polskiej Organizacji Turystycznej.

Lista jest dostępna na stronie internetowej POT od dnia 1 sierpnia 2020 roku. Bon będzie ważny do końca marca 2022 roku. Ma on wspierać nie tylko polskie rodziny w trudnym okresie, ale też branżę turystyczną w naszym kraju.

Wrocław. Można aktywować bon turystyczny. Kto otrzyma bon turystyczny?

Zgodnie z decyzją rządu, bon turystyczny mogą otrzymać rodzice posiadający co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia, na które przysługuje świadczenie Rodzina 500+.

d3bm983

ZOBACZ WIDEO: Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Wysokość bonu turystycznego to 500 zł na każde z dzieci. Rodzicom wychowującym dziecko z orzeczeniem niepełnosprawności przysługuje świadczenie w wysokości 1000 zł.

Warto podkreślić, że bon turystyczny jest wolny od podatku i nie wlicza się do dochodu. Bon turystyczny przysługuje niezależnie od poziomu uzyskiwanego dochodu. Jeśli rodzic ma więcej niż jedno dziecko, otrzyma jeden kod z kwotą odpowiadającą liczbie posiadanych dzieci.

d3bm983

Wrocław. Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Rejestracja odbywa się w systemie online. Należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.

Na swoim profilu PUE trzeba wybrać odpowiedni wniosek o przyznanie dofinansowania. Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych.

Wrocław. Jak aktywować bon turystyczny?

Bon turystyczny dostępny jest w formie unikalnego kodu, który każdy rodzic otrzyma za pomocą wiadomości wysłanej na wskazany adres mailowy lub numer telefonu. Bon turystyczny zostanie wygenerowany w systemie PUE ZUS.

d3bm983

Wrocław. Jak płacić za pomocą bonu turystycznego?

W celu zapłacenia bonem turystycznym należy go okazać podczas rezerwacji pobytu lub podczas zakwaterowania. Płatności dokonuje się za pomocą PUE ZUS. Bonem można zapłacić wielokrotnie, a w przypadku, gdy kwota będzie wyższa niż dostępne środki na bonie będzie można dopłacić gotówką lub za pomocą przelewu.

Czytaj także: Wrocław. Zmień piec. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3bm983

Podziel się opinią

Share

d3bm983

d3bm983