Trwa ładowanie...
dnj1q58

Wrocław: mosty Pomorskie do remontu – kolejne utrudnienia drogowe

Wrocław remontami stoi – wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy będzie się utrzymywać jeszcze przez dłuższy czas. Przyszła też kolej na mosty Pomorskie, miasto podpisało już umowę z wykonawcą. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – zanim pojedziemy przebudowanymi mostami, czekają nas kolejne utrudnienia drogowe we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mosty Pomorskie czeka przebudowa. Prace będą prowadzone równocześnie i potrwają 2,5 roku.
Mosty Pomorskie czeka przebudowa. Prace będą prowadzone równocześnie i potrwają 2,5 roku. (wroclawskieinwestycje.pl)
dnj1q58

Remont mostów Pomorskich

Przetarg na remont mostów Pomorskich rozstrzygnięty – wykonawcą będzie rodzima firma ProTra Building. Przebudowa czeka wszystkie 3 mosty (Północny, Środkowy i Południowy), prace będą się toczyć równocześnie. Zgodnie z projektem potrwają one 2,5 roku i pochłonął 70 milionów złotych. Przebudowę sfinansują Wrocławskie Inwestycje, firma Fortum oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Zmiany na mostach Pomorskich

Mosty Pomorskie czeka całkowity remont. Przebudowane zostaną torowiska, chodniki, ulice oraz sieci podziemne – m.in. kanalizacyjne i wodociągowe. Most Południowy jest najstarszy i to on będzie największym wyzwaniem dla wykonawcy. Remont tej przeprawy będzie wymagał współpracy z konserwatorem zabytków, ponieważ powstała na początku XX wieku. Zgodnie z zapowiedziami most odzyska dawną świetność, a szpecące elementy zostaną usunięte.

dnj1q58

Kolejne utrudnienia w ruchu

Mosty pomorskie będą wyłączone z ruchu przez większość okresu prac remontowych, które mają trwać 2,5 roku. Zgodnie z planami wykonawca zacznie od mostu Północnego. Termin rozpoczęcia prac przez ProTra Building nie jest jeszcze znany, najpierw firma musi przedstawić harmonogram i przygotować projekt ruchu zastępczego. Kolejne utrudnienia w ruchu to jednak pewnik, zwłaszcza w przypadku, gdy prace zbiegną się z planowaną przebudową ulicy Probusa. Ratusz gwarantuje, że departament infrastruktury i transportu rozplanowuje wszelkie działania tak, by remonty były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Wrocławia.

Wrocław: rozbity gang, który mógł wyprodukować nawet 1,5 miliarda porcji amfetaminy

Zobacz też: Sondaż dla programu WP #Newsroom. Dzisiaj PiS też by wygrał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnj1q58

Podziel się opinią

Share

dnj1q58

dnj1q58