Trwa ładowanie...

Wrocław. Millennium Docs Against Gravity. Dorosła edycja festiwalu

To już 18 edycja Millennium Docs Against Gravity. Niewykluczone, że odbędzie się w klasycznych warunkach, w salach kinowych. Majowy festiwal przebiegać będzie pod hasłem, które organizatorzy zapożyczyli od Grety Thunberg. Być może po pandemicznym uśpieniu "świat się obudzi".

Share
Wrocław. Czy uda się przeprowadzić majowy festiwal Millennium Docs Gravity w klasycznych okolicznościach? Organizatorzy wierzą, że publiczność będzie mogła zasiąść na widowni
Wrocław. Czy uda się przeprowadzić majowy festiwal Millennium Docs Gravity w klasycznych okolicznościach? Organizatorzy wierzą, że publiczność będzie mogła zasiąść na widowniŹródło: MGDF
d40pjfb

W zeszłym roku publiczność festiwalowa była rekordowo duża. Stacjonarnie we wszystkich miastach oraz online projekcje tego przeglądu dokumentalnego kina światowego śledziło ponad 170 tysięcy osób.

Organizatorzy podkreślają, że chcą znów powrotu do takiego kształtu festiwalu, który pozwala na tworzenie wspólnoty i wzajemnych relacji kręgów odbiorców. „Zależy nam, żebyśmy znowu mogli stworzyć wspólnotę, spotykając się w kinach, jak tylko będzie to możliwe. Wierzymy, że zgodnie z tegorocznych hasłem festiwalu, które zaczerpnęliśmy z mowy , ‚świat się budzi’. Chcemy być częścią tego przebudzenia, kiedy w odpowiednim reżimie sanitarnym będziemy mogli razem przeżywać filmowe emocje na sali, a później na kinowych korytarzach”.

d40pjfb

Wstępne terminy festiwalu, który odbywa się równocześnie w kilku miastach - w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Bydgoszczy, Poznaniu Katowicach i Lublinie - przewidziane są na 21-30 maja. Gotowy jest już program. Poza tym filmy będzie można jeszcze oglądać na platformie.

W repertuarze wiele atrakcji. Będzie można zobaczyć jeden z najgłośniejszych filmów tegorocznego festiwalu w Sundance, "Najpiękniejszy chłopiec na świecie", opowiadający o losach aktora, dla którego zagranie w dziele Luchino Viscontiego "Śmierć w Wenecji" miało miażdżący wpływ na życie.

Wrocław. Millennium Docs Against Gravity. Dorosła edycja festiwalu

Ciekawie zapowiada się też duński film "7 Years według Lukasa Grahama", opowiadający o karierze zespołu, którego utwór "7 Years" zdobył już ponad miliard odtworzeń na YouTubie i stał się światowym hitem. O śledztwie w domu spokojnej starości opowie chilijska produkcja w reżyserii Maite Alberti. 83-letni detektyw specjalnie umieszczony zostaje w placówce, w której zbadać ma zaniedbania ze strony sanitariuszy.

Wśród polskich propozycji festiwalowych znajdzie się film Rafaela Lewandowskiego "Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie". Reżyser śledzi życie polskiego poety i odkrywa mroczne strony poety, człowieka pełnego humoru i finezji - jego walkę z niemocą, bólem i chorobą psychiczną.

Potrącił rowerzystę i uciekł. Policja poszukuje sprawcy wypadku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40pjfb

Podziel się opinią

Share
d40pjfb
d40pjfb