Trwa ładowanie...

Wrocław. Miasto pomoże wymienić piece swoim najemcom. Będą zwolnienia i ulgi w czynszu

Wrocław próbuje zachęcić mieszkańców do wymiany pieców. Najemcy komunalni mogą liczyć na pomoc pracowników z Biur Usługi Klienta Zarządu Zasobu Komunalnego oraz Centrum Obsługi Mieszkańca Wrocławskich mieszkań, a także na zwolnienia i ulgi w czynszu.

Share
Wrocław. Miasto pomoże wymienić piece swoim najemcom. Będą zwolnienia i ulgi w czynszuŹródło: wroclaw.pl
d1smnuk

Około 200 osób pracujących w centrach usługi mieszkańca pomoże najemcom komunalnym we własnym zakresie wymienić system ogrzewania. Dodatkowo miasto zachęca swoich mieszkańców licznymi profitami finansowymi. Na chętnych czekają dwa lata bez czynszu, a następnie obniżenie opłaty czynszowej (nie oznacza to zwolnienia z pozostałych opłat, tj.: za wodę, energię, gaz czy też wywóz śmieci) o połowę aż do końca 2025 roku.

W ten sposób Wrocław chce przekonać najemców do wymiany pieców na węgiel na ekologiczne źródło ogrzewania w lokalach komunalnych. Oprócz obniżenia czynszu, są również inne korzyści w ramach akcji “Zmień piec”.

Wrocław. Miasto pomoże wymienić piece swoim najemcom. Będą zwolnienia i ulgi w czynszu

- Miasto ma pięcioletni program wymiany źródeł ogrzewania w mieszkaniach komunalnych, jednak najemcy, którzy zdecydują się na wymianę we własnym zakresie, otrzymają dodatkowe profity: zwrot kosztów wymiany pieca oraz drewnianych okien, zwolnienie z czynszu czy wreszcie dopłatę do rachunków za ogrzewanie. Takie osoby mają też większe możliwości wyboru nowego systemu grzewczego plus mogą liczyć na szybszą realizację - przekonuje Rafał Guzowski, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. wymiany źródeł ogrzewania.

ZOBACZ WIDEO: Plaga komarów nad Polską. One są najlepszą bronią na owady

Najemca lokalu komunalnego, który chciałby wymienić piec, powinien udać się do swojej administracji: jednego z siedmiu Biur Obsługi Klienta ZZK lub do Centrum Obsługi Mieszkańca Wrocławskich Mieszkań. Pracownicy udzielą wszelkich informacji, pomogą wypełnić dokumenty, a także przeprowadzą przez proces wymiany.

d1smnuk

Zyskać można bardzo wiele. Wymieniając piec mieszkaniec nie tylko zadba o ekologię, ale także zostanie wsparty finansowo. Dzięki programom KAWKA Plus a także Termo KAWKA otrzymać można nawet 20 000 zł na wymianę pieca i starych okien oraz 4000 zł dopłaty do rachunków oraz nawet kilkanaście tysięcy złotych dzięki zwolnieniom i ulgom w czynszu.

- Miasto jest mocno zaangażowane w walce o lepsze powietrze. Nasze zespoły pracują po to, by najemcy mogli żyć w ciepłych, bezpiecznych mieszkaniach. Zapraszamy wszystkich najemców komunalnych do kontaktu z nami. Myślmy o tym, jak piękny będzie Wrocław, gdy będzie miał czyste powietrze - dodaje Guzowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1smnuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1smnuk
d1smnuk